×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 21 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

 اصولگرایان آذربایجان غربی با لیست واحد در انتخابات شرکت می‌کنند / اذعان رسانه‌های اصلاح طلب به عملکرد نامطلوب دولت
خبرگزاری فارس: اصولگرایان آذربایجان غربی با لیست واحد در انتخابات شرکت می‌کنند / اذعان رسانه‌های اصلاح طلب به عملکرد نامطلوب دولت

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، وجود احزاب و صورت گرفتن فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر جامعه مبتنی بر مردم‌سالاری و دموکراسی قلمداد می‌شود، به شرط اینکه فعالان حزبی در چارچوب قانون و با رعایت قیود مشخص حرکت‌های خود را سازماندهی کنند.

در سال 1394 به لحاظ برگزاری انتخابات و همچنین برگزاری نشست‌ها و برخاست‌‌های مرتبط با پرونده هسته‌ای ایران اسلامی با سران کشورهای 1+5، از نظر سیاسی کشورمان در جنب و جوش خاصی قرار گرفته است.

در همین رابطه خبرگزاری فارس در آذربایجان غربی با یحیی عماری، دبیر حزب موتلفه اسلامی استان، در ارتباط با مسائل خاص این خطه و برخی مسائل فرااستانی مصاحبه‌ای انجام داده است، که آن را در ادامه می‌خوانید.

* فارس: آقای عماری! آیا در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی، اصولگرایان لیست مشترک ارائه می‌دهند یا اینکه همچنان شاهد رقابت درونی کاندیداها خواهیم بود؟

جبهه پیروان خط امام و رهبری از 18 تشکل سیاسی شکل گرفته است، دبیری آنها را پیش از این مرحوم عسگراولادی بر عهده داشت، که هم اکنون مهندس باهنر این مسئولیت را دارد، من هم به عنوان مسئول استانی وظیفه هماهنگی و همراهی تک تک اعضا و تشکل‌های هم‌سو را عهده‌دار شده‌ام.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی، جریان اصولگرا با لیست واحد به انتخابات وارد خواهد شد؛ استان ما نیز از این موضوع استثناء نیست، بنابراین هم اکنون در حال فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز بوده و مقدمات لازم را برای ایجاد همگرایی بین اصولگرایان فراهم می‌کنیم.

نه‌ تنها کاندیداهای احتمالی بلکه اقشار مختلف مردم باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند، چه بسا جریان رقیب با مطرح کردن بعضی مسائل اختلاف ایجاد کند، بنابراین با عنایت به توصیه بزرگان، رهبری و در توجه به تجربه‌‌های سالیان گذشته به ویژه انتخابات ریاست جمهوری، جریان اصولگرایی با لیست واحد در همه استان‌ها و شهرستان‌‌ها در معرض انتخاب مردم قرار می‌گیرد.

*فارس: فضای سیاسی و اجتماعی آذربایجان غربی نسبت به دو سال قبل چقدر به دیدگاه‌‌های اصولگرایی نزدیک شده است؟

به موقعیت کنونی استان و نتیجه انتخابات در این خطه امیدوار هستیم، چراکه می‌بینیم اقشار مختلف مردم از عملکرد دولت رضایت ندارند، هرچند که این موضوع مایه تاسف است، ولی جریان اصولگرایی را با اقبال بیشتری روبه‌رو می‌کند.

دولت یازدهم به وعده‌های خود و برنامه‌های 100 روزه تاکنون به هیچ عنوان جامه عمل نپوشانده، غافل از اینکه وعده‌های داده شده در اذهان عمومی، مطبوعات و حافظه تاریخی این ملت برای همیشه ثبت شده است.

*فارس: برای هم‌سو کردن جوانان با اهداف و آرمان‌های حزب در آذربایجان غربی چه اقداماتی انجام می‌دهید؟

هر کسی صاحب جریان و تفکر باشد به طور قطع جهت آشناکردن اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان با رویکرد و خط مشی خود راهکارهای مختلفی مهندسی کرده و به کار خواهد گرفت؛ در جریان اصولگرایی مقدمات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات فراهم می‌شود، که در این راستا نشست‌هایی با صاحبان صنوف، دانشجویان و …داشته‌ایم.

به لحاظ اینکه هم اکنون دانشگاه‌ها در حیطه جناح مقابل قرار دارند، وزارت علوم، در دست یک جریان مشخص است، شاید این طور به نظر برسد که ابتکار عمل در دست آنها بوده و نیروهای اصولگرا اجازه‌ای برای شرکت در همایش‌های دانشجویی نداشته باشند.

ولی این موضوع به معنای غفلت و کوتاهی ما برای برقرای ارتباط با دانشجویان، جامعه دانشگاهی کشور و استانمان نیست، به طوری که با ورود به مجراهای دیگر با نسل جدید ارتباط برقرار کرده و پیام خود را به انحای گوناگون در همه زمینه‌ها اعم از انتخابات، پرونده هسته‌ای و … به گوش مخاطبان می‌رسانیم.

با توجه به اینکه جوانان فقط در دانشگاه‌ها محصور نبوده، در اماکن عمومی، مساجد و … حضور دارند، با استفاده از راه‌های دیگر با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم.

افکار و دیدگاه‌هایمان را به انحای گوناگون از جمله راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی، درج در مطبوعات و رسانه‌های مجازی به جوانان انعکاس می‌دهیم، بنابراین صرف اینکه دولت با جریان دیگری هماهنگ و همراه است به مانع و خللی برای فعالیت‌های ما تبدیل نمی‌شود.

*فارس: عملکرد دولت یازدهم را در ارتباط با وعده‌‌های داده شده چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در صورت بررسی وعده‌ها و عملکرد دولت یازدهم این را متوجه خواهید شد، هیچ کدام از موارد مطروحه تحقق نیافته است، از جمله اینکه دولت برای سر و سامان دادن به مسائل اقتصادی در مدت 100 روز و کنترل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها قول داده بود، همچنین قول دولت برای ارتقای ارزش پاسپورت ایرانی چیزی جز این نشد که دیدیم آمریکا به نماینده دولت برای اعزام به سازمان ملل روادید صادر نکرد.

متاسفانه دولت همه مسائل کشورمان حتی ازدواج جوانان، آب خوردن، اشتغال و … را به مذاکرات هسته‌ای گره زده است، همه زمان، توان و تمرکز خود را صرف این سری نشست‌‌ها کرد، البته به هیچ عنوان اهمیت این موضوع را انکار نمی‌کنیم، ولی باید برای همه حوزه‌ها با برنامه‌ریزی وارد می‌شد.

تاکنون تحقق وعده‌های دولت را شاهد نبوده‌ایم، بنابراین با وضعیت فعلی این طور پیش‌بینی می‌کنیم، اقشار مختلف مردم در انتخابات پیش‌رو با جریان اصولگرایی بیشتر همراه شوند.

در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، مجموع آرای آقای روحانی ناپلئونی یا به عبارت دیگر حداقل رای بود، در شرایط فعلی هم اگر به روزنامه‌ها و سایت‌های اصلح‌طلب سر بزنید خودشان ناراضی بوده و  از عملکرد دولت انتقاد دارند به طوری که اخیرا یکی از روزنامه‌های جریان اصلاح‌طلب اعلام کرده بود، اگر همان روز انتخابات برگزار شود، روحانی ریزش رای خواهد داشت.

*عملکرد دولت درباره شعار انتخاباتی احیای دریاچه ارومیه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مسائل کشور و استان در هم تنیده شده‌اند، در زمینه‌های مختلف از یکدیگر جدا نیستند، ولی به طور خاص یک بار دیگر در این استان وعده احیای دریاچه ارومیه مطرح شده بود، که گمان کردیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

امروز با وجود گذشت دو سال از سپری شدن ایام انتخابات، فرافکنی در این زمینه به وضوح شاهد هستیم، این طور عنوان می‌کنند که احیای دریاچه ارومیه بیش از 16 سال زمان نیاز دارد.

از طرف دیگر برای تبیین هرچه بهتر عملکرد دولت نه‌ تنها در این زمینه بلکه همه عرصه‌ها باید مدیران کنونی دولت را با مدیران سابق و همچنین توانایی‌، تجریه، کارآمدی، سن و پاکدستیشان را با یکدیگر مقایسه کنیم.

*به دنبال انتصاب حجت الاسلام قریشی به عنوان نماینده ولی فقیه استان، از نظر سیاسی و اجتماعی رویش جدیدی شکل گرفت، دیدگاه خود درباره این موضوع بفرمایید.

اینجا باید از حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی به عنوان یک شخصیت کلیدی و تاثیرگذار در سرنوشت نه‌ تنها استان بلکه شمال غرب کشور تقدیر کرد، همچنین از رهبر معظم معظم انقلاب به خاطر اینکه فردی جوان، پرکار، متعهد فرهیخته، علمی و دانشگاهی را به عنوان امام جمعه ارومیه انتخاب کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.

حجت الاسلام قریشی با محافل مختلف، چهره‌های علمی و افراد کارکشته در عالم سیاست ارتباط سازنده‌ای دارد، همچنین به دلیل مطرح کردن مباحث قرآنی، سیاسی و علمی در تریبون‌های نماز جمعه اقشار زیادی به صفوف نمازهای جمعه می‌پیوندند.

از طرف دیگر نقش امام جمعه ارومیه در توسعه استان، همگرایی جریان‌‌های مختلف در محدوده نظام با لحاظ خطوط قرمز محسوس است.

 

 1. ورمزیار

  با تشکر از جناب آقای عماری
  فردی مومن و متدین
  زنده باد ایران زنده باد سلماس

 2. خوش فکر

  زنده باد ایران زنده باد دولت روحانی
  حد اقل در این دولت تا حال چپاولی اثبات نشده است .

 3. محمد

  انهایی که الان در مدت این دو سال و نیم از عملکرد دولت دهم انتظار دارند همونهایی هستند که مدت 8 سال که دولتهای نهم و دهم به هیچ یک از شعارهای خودشان در مدت 8 سال عمل نکردند هیچ بلکه کشور را در لبه یک پرتگاه قرار داده و …….. هیچ وقت واکنشی در مجلس و جاهای دیگر ندادند و حمایت هم کردند …..

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان های فارسی یا تورکی باشند منتشر نخواهند شد.