تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳

یک میلیون پرونده ثبتی در آذربایجان غربی آرشیو الکترونیکی شد

یک میلیون پرونده ثبتی در آذربایجان غربی آرشیو الکترونیکی شد

امیر جوان کیا روز دوشنبه در سلماس افزود: آرشیو الکترونیکی پرونده های ثبتی اقدامی موثر در راستای تکمیل خدمات الکترونیکی است که نقش مهمی در ارتقای امنیت و حفظ اسناد و سوابق ثبتی دارد . وی با تاکید بر اهتمام مسوولان اجرایی به ویژه نمایندگان مجلس در اجرای طرح الکترونیکی پرونده های ثبتی، ادامه داد:

امیر جوان کیا روز دوشنبه در سلماس افزود: آرشیو الکترونیکی پرونده های ثبتی اقدامی موثر در راستای تکمیل خدمات الکترونیکی است که نقش مهمی در ارتقای امنیت و حفظ اسناد و سوابق ثبتی دارد .
وی با تاکید بر اهتمام مسوولان اجرایی به ویژه نمایندگان مجلس در اجرای طرح الکترونیکی پرونده های ثبتی، ادامه داد: در شهرستان سلماس نیز بیش از ۷۰ درصد پرونده ها آرشیو الکترونیک شده است.
وی اضافه کرد: ایجاد آرشیو الکترونیکی ضمن حذف مراجعه های فیزیکی به سوابق، از گردش پرونده جلوگیری می کند که این امر موجب سرعت و دقت و تسهیل در رسیدگی به درخواست ها می شود .
مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی بیان کرد:پرونده هایی که در حال پیگیری و انجام هرگونه فرآیند ثبتی هستند، اغلب بیش از ۹۰ سال قدمت دارند و آرشیو الکترونیکی بهترین راه حل برای نگهداری طولانی مدت آنهاست.
جوان کیا با اشاره به این که در سطح استان بیش از ۷۶ درصد اماکن روستایی سند دار شده است، افزود:شهرستان سلماس یکی از شهرستان های پیشتاز در حوزه سند دار کردن املاک روستایی است و تنها ۱۰ هزار ملک اغلب در روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار باقی مانده است.
بنا بر این گزارش ، مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی به منظور بررسی مسائل ومشکلات اداره ثبت اسناد و املاک سلماس،نشست هماهنگی رفع مشکلات موقوفات شهرستان به این شهرستان سفر کرده است .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.