تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

طرح آبرسانی به ۶ روستای سلماس ۸۵ درصد پیشرفت دارد

طرح آبرسانی به ۶ روستای سلماس ۸۵ درصد پیشرفت دارد

جواد رسولی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: طرح آبرسانی به روستای سلطان احمد با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اصلاح و استانداردسازی شبکه آبرسانی روستاهای آبگرم و تمر با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، احداث ایستگاه های تقویت پمپاژ جهت تقویت فشار آب در روستاهای خان تختی

جواد رسولی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: طرح آبرسانی به روستای سلطان احمد با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اصلاح و استانداردسازی شبکه آبرسانی روستاهای آبگرم و تمر با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، احداث ایستگاه های تقویت پمپاژ جهت تقویت فشار آب در روستاهای خان تختی و میناس با اعتبار یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از جمله پروژه های درحال اجرای شهرستان در راستای بهره مندی روستاییان سلماس از نعمت آب سالم و بهداشتی است.
وی با اشاره به هزینه ۸ میلیارد ریال برای تکمیل طرح آبرسانی به روستای زاویه جیک سلماس اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح، ۳۲۰ خانوار شامل هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند بود.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۴ روستای سلماس با ۲۰ هزار و ۳۰۰ مشترک و ۸۱ هزارنفر جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سلماس گفت: با بهره برداری از این طرح های آبرسانی شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان از نعمت آب سالم و بهداشتی از ۷۶درصد به ۷۸درصد افزایش یافته و یکهزار و ۳۵۵ خانوار و ۵۰۰ مشترک آب سالم و بهداشتی خواهند نوشید.
رسولی زاده بیان کرد: برای آبرسانی به دیگر روستاهای سلماس ۸۱۰ میلیارد ریال اعتبار موردنیاز است و تمامی برنامه های پیش بینی شده به فرمانداری و مسوولان اجرایی شهرستان ابلاغ شده است.
بنا بر این گزارش ، با افزوده شدن ۲ هزار مشترک به آب وفاضلاب روستایی سلماس، میزان جمعیت روستایی بهره مند از آب سالم در شهرستان به ۲۲ هزار مشترک می رسد.

ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.