تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲

آذربایجان غربی رتبه سوم کشور را در تولید علوفه داراست

آذربایجان غربی رتبه سوم کشور را در تولید علوفه داراست

میرصمد سید موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان علوفه از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار عرصه مرتعی استان تولید شده است. وی بیان کرد: بیش از ۵۵۰ هزار هکتار از این عرصه های مرتعی آذربایجان غربی شامل مراتع متراکم است که ۲۰٫۶ درصد کل مساحت مراتع استان را

میرصمد سید موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان علوفه از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار عرصه مرتعی استان تولید شده است.
وی بیان کرد: بیش از ۵۵۰ هزار هکتار از این عرصه های مرتعی آذربایجان غربی شامل مراتع متراکم است که ۲۰٫۶ درصد کل مساحت مراتع استان را تشکیل می دهد.
وی همچنین مساحت مراتع نیمه متراکم استان را بیش از یک میلیون هکتار عنوان کرد و ادامه داد: این مراتع نیز ۴۰٫۲ درصد از مراتع استان را شامل می شود.
وی مراتع کم تراکم را یکی از مهمترین مشکلات اداره کل منابع طبیعی استان دانست و اضافه کرد: مساحت مراتع کم تراکم استان یک میلیون و ۴۵۰ هزار و ۲۶ هکتار است که ۳۹٫۲ درصد مراتع استان را تشکیل می دهد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی افزود: مراتع فقیر بیشتر در اطراف روستاهای پرجمعیت استان قرار گرفته است و در مقابل مناطق ییلاقی استان جزو مراتع خوب به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که ۱۰۱ هزار هکتار آن را جنگل ها تشکیل می دهد و نقطه آغاز رویشگاه جنگلی زاگرس محسوب می شود.
وجود مراتع مناسب موجب شده است تا جمعیت دامی استان از تنوع خوبی برخوردار باشد؛ بیشتر مراتع در نوار مرزی بین ایران و ترکیه واقع شده و بنابراین بیشترین جمعیت دامی استان نیز در این ناحیه به ویژه در شهرستانهای ارومیه، خوی، مهاباد و سلماس تمرکز یافته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.