تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۳

افزایش بی سابقه اعتبارات عمرانی استان آذربایجان غربی در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه مجلس

افزایش بی سابقه اعتبارات عمرانی استان آذربایجان غربی در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه مجلس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم شریف سلماس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه با اعلام این مطلب گفت: چهار تصمیم اساسی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه در آخرین دقایق برگزاری کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه امروز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم شریف سلماس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه با اعلام این مطلب گفت: چهار تصمیم اساسی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه در آخرین دقایق برگزاری کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه امروز نمایندگان عضو کمیسیون
چهار مصوبه مهم و اصلی را گذراندند که به گونه بی سابقه ای منجر به افزایش اعتبارات عمرانی استانهای محروم ،همچون آذربایجان غربی میشود .
۱-اختصاص ۸۴ میلیارد تومان اعتبار مازاد به استان آذربایجان غربی
شهروز برزگر کلشانی عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه اضافه کرد: در تصمیم اول نمایندگان بر خلاف سنت پر نقص گذشته که درآمدهای مازاد را در حوزه های غیر توسعه ای هزینه میکردند ، این بار تصمیم گرفتند که به نسبت مساوی درآمدهای مازاد را بین همه استانها توزیع نمایند تا صرف پروژه های عمرانی شود .
بدین ترتیب ۸۴ میلیارد تومان اعتبار مازاد به سرجمع اعتبارات عمرانی استان آذربایجان غربی اضافه شد .
۲- افزایش اعتبارات عمرانی استانی بمیزان ۱۱۲۸ میلیارد تومان .
در ادامه شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم شریف سلماس افزود: در مصوبه اساسی و بی سابقه دوم ، کمیسیون تلفیق ، ۳۰ درصد پیشنهاد لایحه دولت برای اعتبارات عمرانی استانی را افزایش داد ،طوری که رقم اعتبارات عمرانی استان آذربایجان غربی برای اولین بار رکورد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را شکست و به ۱۱۲۸ میلیار تومان رسید و اطمینان داریم با تحقق و تخصیص این رقم استان آذربایجان غربی دوره بی سابقه ای را در حوزه عمرانی تجربه خواهد کرد .
۳-تصویب الزام دولت به احیای ظرفیت های توسعه کشاورزی در مرز .
عضو کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه با بیان اینکه این سیاست هم به تصویب رسید ،دولت ملزم شد که تسهیلات و اعتبارات ویژه ای برای توسعه در نظر بگیرد که ۱۵۰۰ میلیارد برای توسعه روستاهای محروم و مرزی اختصاص یابد .
۴- تخصیص ۱۰ درصد بودجه خاص استانهای جنگ زده :
نماینده مردم شریف سلماس در آخرین شب برگزاری جلسات کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه گفت :برای اولین بار در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه تخصیص ۱۰ درصد بودجه خاص استانهای جنگ زده در ردیف بودجه متمرکز قرار گرفت . قرار شد که استان آذربایجان غربی به همراه ۴ استان جنگ زده دیگر سالیانه ۱۰ در صد بیش از دیگر استانها ،بودجه دریافت نمایند .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.