تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹

نشست خبری رییس شورای اسلامی شهر سلماس با خبرنگاران

نشست خبری رییس شورای اسلامی شهر سلماس با خبرنگاران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس : توحید ذاکری در این نشست خبری ضمن پاسخگویی به سولات خبرنگاران به گفتگوی فرماندار سلماس با خبرنگاران درمورد روند انتخاب شهردارسلماس درشورای اسلامی شهرسلماس که در یکی از پایگاه های خبری شهرستان منتشر شده بود پاسخ گفت. رئیس شورای اسلامی شهرسلماس در این نشست با ارائه مستندات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس : توحید ذاکری در این نشست خبری ضمن پاسخگویی به سولات خبرنگاران به گفتگوی فرماندار سلماس با خبرنگاران درمورد روند انتخاب شهردارسلماس درشورای اسلامی شهرسلماس که در یکی از پایگاه های خبری شهرستان منتشر شده بود پاسخ گفت.

رئیس شورای اسلامی شهرسلماس در این نشست با ارائه مستندات از قانونی بودن روند انتخاب شهردار و تغییر سرپرست شهرداری دفاع کرد که عین مطالب وی با انتشار سند های موجود در این رابطه جهت  اطلاع مردم منتشر میشود.

1

۱-   جناب آقای فرماندار جان کلام بعد از تقدیم یک سلام جانسوز ( جانسوز از باب رییس شورایی که مترصد فرصت خدمت بود ومیباشد و جنابعالی متصلا با عنایا ت تان و متعاقبا دستگاه نظارتی با هشدارهایشان بنده را بدون بازوی اجرایی گزارده اید ) احتراما بدینوسیله جمع بندی جلسه مطبوعاتی هیات رییسه محترم شورای اسلامی شهربا اصحاب محترم رسانه جهت استحضار بحضور تقدیم میگردد. امیدوارم روزی تعاملات فیمابین آنچنان رشد یابد که انرژی مسولین فقط صرف خدمت بی منت گردد نه صرف اثبات حقانیت و تمامیت و قانون مداری . متذکرم بخود و بقیه خادمین که روزی از ما خواهند پرسید که چه کردید !؟؟؟؟

۱-    یک هفته بعدازمصاحبه مطبوعاتی شما (۱۲/۸/۹۵) ماهم در(۱۹/۸/۹۵) توفیق مصاحبه مطبوعاتی یافتیم خدا را شاکرم و از دوستان رسانه ای متشکرم . جلسه با برکتی بود. برخی یکطرفه گویی ها بررسی شد. نتایجی هم داشت. اما افسوس میخورم آیه ۴۳ سوره بقره به دوست  سلماس نیوزم  اثر نداشته.

۲-    جناب فرماندار، مثلا من یک انقلابی ام و باید حرف را صریح و صادقانه بگویم ، نخواستم گفته هایم را از طریق نقل و قول بشنوید. به همه حاضرین خصوصا دوست  سلماس نیوزم   سه گام مهم ( بشنوید – بیندیشید – بپذیرید ) را یاد آور شدم اما متاسفانه کارگر نیفتاده. پس باید این متن را هم بخوانید.

۳-    خودم می گویم ، من اعلام آمادگی می کنم برای یک مناظره منصفانه و مصاحبه صمیمانه با حضور اصحاب رسانه بیگانه ( غیر بومی ) از باب اینکه هیچ پیش زمینه ذهنی از بنده و جنابعالی ، و گذشته و حال و آینده مان ندارند. برخی دوستان فقط صدای شما را میشنوند و حرف از شما میپذیرند.

۴-    در پایان متن سلماس نیوز بطور تلویحی به عدم استفاده شورا از سازوکارهای قانونی برای انتخاب شهرداراشاره شده ، این بیان از طرف شما ست یا  دوست قلم بدست با اجازه شما ، که کاملا مخالفم و این را یک مهندسی معکوس مینامم . یعنی هرچه که قبل از ریاست بنده بوده غیرقانونی بوده ! نه؟؟؟؟

۵-    من حاضرم اثبات کنم باستناد مدارک و اظهارات اعضای همکارتان دردوره ریاست شما برشورا ( در دوره سوم ) ، آن وقت شورا در اوج بی توجهی به قوانین ومقررات و آیین نامه ها بوده و اداره میشده است. چرا حالا استفاده ازسازوکارها ی قانونی باب شده ، مطرح میشود و ورد زبان هاست!؟؟؟؟

۶-    من شخصا ناظرم و مقرم براینکه بشکل مقایسه ای وشکلی ومحتوایی اگر نگاه کنیم ، نحوه ریاست سال دوم و سوم از این شورا ( دوره چهارم ) قانونی تر و پربارتر و تعامل برانگیزتر و تحسین برانگیزتر از سال اول ( این شورا بریاست خود شما ) و سال های قبلی مرتبط با شما بوده است .

۷-    من حاضرم با یا بجای جناب آقای سعید نیا ( ریاست سال سوم که دو انتخابات جنجالی برگزار نموده ) ، بحث و بسط و کاربرد و بکارگیری سازو کارهای قانونی و همچنین میزان تعاملات دردوسال ( اول و سوم ) شورا را ، با جنابعالی که منکر آنید ، داشته باشیم . مصرانه و بی صبرانه منتظریم .

۸-    خوشبختانه بعد از ریاست بنده و شروع بکار هیات رییسه جدید ، جنابعالی معترف به استفاده از سازوکار قانونی توسط شورا در برگزاری انتخابات وانتخاب شهردارشده اید. نکند این اعتراف از باب جبران جفایی باشد که به انتخابات شده است . بنظرم شما با انتخاب بیشتر مشکل دارید تا انتخابات .

۹-    من حاضرم با دعوت ازفرمانداران محترم دوران ریاست شما (آقایان عماری و بهروز ونظری) میزان تعامل فرمانداران باشورای اسلامی رابسنجیم ویادآورشویم تعاملی که دایما درسخنان تان تکرارمیکنید کاری دوطرفه است،خصوصا ازطرف دولتمردان به نمایندگان مردم درشوراباشداصل واساسی ترست.

4

۱۰-  درموردانتخابات وانتخاب شهردارو تغییر سرپرست آنقدر اضافه بر نیاز صحبت شده که راضی به پاسخگویی مجدد نیستم .اما فکر میکنم بیان چند ایراد کلیدی و سوال اساسی بر مطالب مصاحبه شما ، بنفع مردم و کافی باشد . واگرنفر به نفر شهروندان به صحت و سلامت کار شورا نظردهندباز……!؟؟؟؟

الف ) اگر نمیدانید بدانید آن نامه محرمانه ای که بدان اشاره نموده اید عمدا با تاخیر به شورا فرستاده اید ، قبلا از طریق طراحان استانی به شورا رسیده بود و درتاریخ ۱/۳/۹۵ در جلسه شماره  شورابررسی شده بود.آلان هم طرح مخفی کردن این موضوع درمصاحبه مطبوعاتی امتیازی برایتان بحساب نمی آید.

ب ) از اینکه با خیال مخفی کردن نامه از شورای اسلامی به فکر جلوگیری از آشفتگی شهرداری بودید متشکرم. اما به نظر می آید هرچه زمان تصمیم گیری شورا در مسایل حیاتی شهر ، بیشتر می بود کارانتخاب سرپرست و متعاقب آن شهرداردقیق ترو درست تر از آب در می آمد و جلوگیری ازآشفتگی بیشتر ثمر می داد.و شاید این آشوب پنج ماهه رخ نمی داد. قرارکه نیست همیشه نظرات یک نفرفاخروفایق باشد بر امورات.

ج ) چرا اصرار دارید جناب مهندس جباری با ۹ رای سرپرست شده ، مصوبه را ببینید یا دیده اید دقت نداشته اید . بازبینی لطفا. قید ( مخالفم آقای ایمانزاده – قید برابر مقررات موافقم آقای رسول نژاد – قید این جلسه و تصمیمات آن کاملا غیرقانونی است آقای ذاکری ) انصاف داشته باشید این قیدها یعنی موافق !؟؟؟؟

د ) جناب فرماندار چرا در رد مصوبه این همه عجله کردید؟ چرا با مفاد قانون ماده ۱۱ ابهام وارد کردید؟ چرا شفاهی به دفعات نظرشخصی تان را مخالف ابهام طرح شده اظهار کردید؟ چرا پس از ارایه مدارک شورا برای رفع ابهام ،درمرحله تاکید شورا بر مصوبه خود ، مدارک متقن و مستدل را نادیده گرفتید؟ چرا براساس مفاد قانون ماده ۷۳ به برخی اعضای محترم شورا تذکر ندادید؟ چرا فرم الف را برای رسیدگی موضوع به هیات حل اختلاف استانداری نفرستادید؟ چرا اصرار داشتید موضوع کدخدا منشانه حل و فصل گردد نه از مجاری قانونی ؟ وچرای اصلی؟ چرا حالا از رد مصوبه اول با ماده ۱۸ صحبت می کنید نه ماده ۱۱ ؟ چرا عدول !؟؟؟؟

ه ) در مورد تغییر سرپرست شما باید برای رد مصوبه قانون ارایه میکردید نه شورای اسلامی ! شما سکوت قانون در این مورد را بنفع رد مصوبه شکستید ! یعنی تفسیر به رای کردید ! به پیشنهاد بنده برای استفساریه از وزارت کشور اهمیتی ندادید ! کار که به اداره کل بازرسی استان کشید دست بدامان استفساریه شدید ! مهلت خواستید ! به هشدار نظارتی اداره کل بازرسی اعتنا نکردید ! به سه نامه دیگر بازرسی عمل ننمودید ! چرا ؟ شاید بخاطر مقابله با شورا ! شاید بخاطر تحمیل اراده ! شاید بخاطر نفر انتخاب شده !!!؟؟؟؟

درادامه این نشست خبری توحید ذاکری رئیس شورای اسلامی شهر سلماس بعد ار ارائه توضیحات و مستندات در مورد روند انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه در موارد مختلف پاسخ گفت که عین پرسش و پاسخ خبرنگاران با توحید ذاکری به شرح ذیل می باشد.

ایرج افراسیابی سردبیر و خبرنگار عصرسلماس بدون طرح سوال فقط در فرازهای مهمی اعضای شورای محترم حاضر در کنفرانس را به تلاش بیشتر در مدتباقیمانده خدمتی دعوت و اصحاب رسانه را به انصاف در خبردهی و رعایت اصول امانتداری و بی طرفی در انتقال مطالب را یادآور شدند.

جاوید صادق زاده خبرنگار روزنامه جام جم در سلماس با طرح سه سوال آیا حقیقت دارد جنابعالی در جلسه ملاقات با استاندار محترم درشهریور ماه  تقاضای سفر به ترکیه را نموده بودید؟ در پاسخ گفتم بلی در آن جلسه بعلت احترام به نظریه و روحیه استندار محترم مبنی بر بدور ماندن از مناقشات و اختلافات صرفا بحث مشکلات اقتصادی شهر را مطرح و پیگیری نمودم و نهایتا در صورت عدم توفیق در ایجاد معبر رسمی و گمرگ مبادلاتی کالا و مسافر در سلماس ، خواستار راه اندازی پایانه نفتی شدم که استاندار محترم قول لااقل ایجاد fery shop) ) را دادند و بنده بلافاصله جهت تسریع و تقویت وعده داده شده تقاضای یک سفر کاری برای همراهی دولتمردان واعضای شورای اسلامی  به ترکیه را خواستار شدم که نهایتا در خاتمه آن دیداراین  تقاضا را به نفع کمک به فسخ موضوع سلب عضویت به ناحق اعضای محترم از طریق استاندار محترم  پس گرفتم.

لطیف موسوی از سلماس نیوز به دلیل اینکه وقت زیادی از این جلسه صرف پاسخ به  گزارش نوشته ایشان در سلماس نیوز از جلسه مصاحبه مطبوعاتی فرمانداری شد از طرح سوال منصرف شد .

علیرضا شاکر از تابناک پیگیرارایه  توضیحات بیشتر راجع  به ملاقات عاشورایی رئیس شورا و تماس شب عاشورای ایشان با جناب آقای حاج قاسم مهرزاد صدقیانی بودند .که پاسخ داده شد: شناخت و روابط بنده با آقای مهرزاد صدقیانی به دهه شصت برمیگردد .آن زمانی که بنده به همراهی برخی دوستان و رزمندگان آن دوران که لیاقت شهادت یافتند ، در صدد ایجاد وحدت بین مسولین شهر بودیم و تا آنجا پیش رفتیم که تیم فوتبال وحدت تشکیل گردید که اکثریت بازیکنان آن رزمنده دانش آموز و رزمنده دانشجو یا رزمنده معلم بودند و نهایتا شش شهید بزرگوار از بازیکنان تیم وحدت تقدیم اسلام و انقلاب گردید . اما امروز بنده بعضا متهم به وحدت شکنی میشوم که قبلا توضیح داده ام که تلقی بنده از وحدت چیست .

شب تاسوعا وقتی مواجه با تماس های تفرقه آفرین و تردید ساز ی از طرف برخی مسولین و برخی نا مسئولین با اعضای هیات رئیسه شدم جهت خنثی ساختن و اجتناب از تکرار این گونه اقدامات دست به دامان ایشان شدم و پس از صحبت سه عضو محترم بنده نیز بعنوان رئیس شورا چند دقیقه ای درد و دل سیاسی داشتم .تا اینکه در نماز ظهر عاشورا در صفوف نمازگزاران مسجد نجفی بطور اتفاقی بهم برخوردیم که باحترام و جهت قدردانی از اخطاری که به برخی داده بودند پیش رفتم و تشکر نمودم و تمام . احتمالا عده ای این حق را فقط برای خودشان قایل هستند و از این جهت ناخوش و ناراضی هستند .

عطاء بهاری.خبرنگار خبرگزاری فارس در سلماس از ماجرای نتیجه سلب عضویت برخی ازاعضای محترم شورا سوائل نمود که خود اعضا بطور مفصل به ریشه های عامدانه و غیر منصفانه این جریان اشاره نمودند. و رئیس شورا از مساعدت استاندار محترم و دستور به مدیرکل محترم امور شهری جهت بازپس گیری پرونده های ارسالی به مرکز خبر دادند و اظهار امیدواری کردند همه در این باره کمک خواهند کرد تا حقی از اعضای محترم ضایع نگردد .

علیرضا سبزیکاری خبرنگار نشریه آنا وطن هم از موضوع منطقه ویژه سوال نمودند که پاسخ داده شد دست خالی هستیم و با اینکه سهامدار اصلی شهرداری است اما هیچ اطلاع دقیقی از پیگیری ها نداریم الا مواضعی که نماینده محترم شهرمان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای برزگز داشته اند مبنی براینکه شخصا موضوع را دنبال می کنند و جای بسی خوشحالی است و همچنین تقاضا یا تعارفی که به برادر میرنقی سید رسولی صدقیانی در این مورد داشته اند بنقل از خودشان .

آقازاده یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در جلسه تقاضا نمودند شورا در خصوص رسیدگی به بهداشت معابر و جوی ها آب اهتمام جدی داشته باشد که باز موکول به بعد از معارفه شهردار جدید گردید .

در خاتمه مهدی ایران پور از آخرین اخبار مربوط به پیگیری موضوع انتخاب شهردار و تغییر سرپرست پرسید که توضیح داده شد مراحل گزینشی برادر صدقیانی فر در حال بررسی است اگرچه شایعاتی وجود دارد مبنی بر بی نتیجه بودن این روند اما ما به قول دولتمردان استانداری همچنان امیدواریم . در مورد تغییر سرپرست نیز بازرسی استان ورود جدی دارند و ما هم منتظر اقدامات قانونی آن دستگاه محترم هستیم .و اگر هیچ کدام از دو مورد نتیجه بخش نبود فعلا شورا به آن وضعیت نیندیشیده و تصمیمی پیشاپیش گرفته نشده است.
                                                                                                                                                                                              سایت شورای اسلامی شهر سلماس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.