تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰

تحصیل حدود هزار نفر دانشجو در ۱۰ رشته گرایش در واحد دانشگاهی پیام نور سلماس و تازه شهر

تحصیل حدود هزار نفر دانشجو در ۱۰ رشته گرایش در واحد دانشگاهی پیام نور سلماس و تازه شهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، جلیل حاجیلو در نشست خبری با خبرنگاران به پیشینه تأسیس دانشگاه پیام نور در سلماس اشاره کرد و گفت: این واحد دانشگاهی از سال ۸۶ تأسیس شده است. حاجیلو با اشاره به اینکه برای زمین احداثی ساختمان دانشگاه در سال ۱۳۹۱ سند ملکی اخذ شده است اظهار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، جلیل حاجیلو در نشست خبری با خبرنگاران به پیشینه تأسیس دانشگاه پیام نور در سلماس اشاره کرد و گفت: این واحد دانشگاهی از سال ۸۶ تأسیس شده است.

2

حاجیلو با اشاره به اینکه برای زمین احداثی ساختمان دانشگاه در سال ۱۳۹۱ سند ملکی اخذ شده است اظهار داشت : به دلیل تنگناهای مالی در ارزان ترین دانشگاه دولتی کشور و به دلیل پایین بودن شهریه های تحصیلی تاکنون موفق به اتمام ساختمان اداری ، آموزشی و رفاهی نشده ایم لذا از تمام خیرین درخواست همکاری برای کمک به اتمام ساختمان نیمه کاره این دانشگاه کرد و ادامه داد : برای توسعه رشته های مورد نیاز منطقه و ایجاد رشته های کارشناسی ارشد و علمی تر کردن منطقه باید از نظر امکانات فیزیکی به حد قابل قبول و مطلوبی برسیم و این امر با آماده شدن ساختمات اختصاصی دانشگاه در شهرستان محقق می شود.

1

رییس دانشگاه پیام نور واحد سلماس و تازه شهر در خصوص واحد تازه شهر هم بیان داشت : این واحد لغو امتیاز نشده بلکه به دلیل عدم وجود ساختمان مناسب به صورت موقت در واحد سلماس ادغام شده است و به محض آماده سازی ساختمانی درخور دانشجویان برای تشکیل کلاسها و فعالیت های علمی فعالیت آموزشی خود را از سر خواهد گرفت.

حاجیلو در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص رشته های موجود در واحد سلماس گفت : در حال حاضر در این واحد ۱۰ رشته گرایش به شرح زیر وجود دارد و به محض آماده شدن ساختمان نسبت به افزایش رشته گرایش ها و در دوره های ارشد اقدام خواهد شد .

حقوق

 علوم تربیتی با گرایش های : پیش دبستانی ، مدیریت برنامه ریزی آموزشی ، روانشناسی ، مدیریت صنعتی

 علوم اجتماعی با گرایش پژوهشگری

مهندسی صنایع

مهندسی معماری

مهندسی کامپیوتر

ریاضی و کاربردها

وی در ادامه به سیاست بومی پذیری این دانشگاه برای تسهیل در امر تحصیل و تلاش برای افزایش واقعی سطح علمی دانشجویان اشاره کرده و گفت : در حال حاضر حدود ۸۰ درصد دانشجویان واحد سلماس و تازه شهر را دانشجویان بومی شهرستان تشکیل می دهند و همین امر باعث شده تا میزان هزینه پذیری دانشجویان از بابت ایاب و ذهاب و اسکان به شدت پایین آید و دانشگاه پیام نور را به عنوان دانشگاهی محبوب بین علاقمندان به ادامه تحصیل تبدیل کند.

حاجیلو در پایان به عزم مسئولین کشوری و استانی و شهرستانی دانشگاه پیام نور برای برای تخصیص اعتبار جهت تکمیل پروژه ساختمانی واحد سلماس و تازه شهر اشاره کرده و اظهار داشت : به یقین با مشارکت خیرین و علاقمندان به توسعه واحدهای دانشگاهی در شأن مردم شریف سلماس شاهد به نتیجه رسیدن تلاش ها برای خدمت به جوانان مستعد شهر خواهیم بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.