تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵

افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی سلماس

افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی سلماس

عصر سلماس: زرین تاج علیزادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به برنامه‌های معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان، اظهار داشت: افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی شهرستان سلماس و مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست پسر شهرستان خوی همزمان با هفته بهزیستی صورت می‌گیرد. وی با بیان اینکه رویکرد بهزیستی افزایش تعداد خانه‌ها

خبرگزاری فارس: افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی سلماس

عصر سلماس: زرین تاج علیزادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به برنامه‌های معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان، اظهار داشت: افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی شهرستان سلماس و مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست پسر شهرستان خوی همزمان با هفته بهزیستی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه رویکرد بهزیستی افزایش تعداد خانه‌ها و مراکز نگهداری نبوده و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست به خانواده‌های دارای شرایط و بستگان شود، ادامه داد:  افتتاح و راه‌اندازی مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست پسر در شهرستان خوی به دلیل عدم وجود خانه پسرانه در شمال استان صورت گرفت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی به ارائه خدمات تخصصی توسط خودروی خدمات سیار با هدف توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی اشاره کرد و افزود: در این راستا تسهیل دسترسی مردم به خدمات اجتماعی مرتبط در حوزه اجتماعی مدنظر قرار دارد.

علیزادگان کنترل بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی بهزیستی برای آحاد جامعه، ارتقای سطح دانش و آگاهی و توانمندی‌های افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی، شناسایی مناطق و کانون‌های آسیب‌زا و… را از اهداف اجرای این طرح بیان کرد.

وی با اعلام اینکه همزمان با هفته بهزیستی بازدید از گروه‌های مالی خرد بهزیستی در شهرستان‌های خوی، سلماس و مهاباد انجام می‌شود، متذکر شد: این خدمات مالی خرد در راستای فقرزدایی با هدف ایجاد مشاغل خرد توسط سازمان بهزیستی و بانک کشاورزی صورت می‌گیرد.

علیزادگان اضافه کرد: طرح خرد مالی در راستای توانمندسازی خانواده‌های کم درآمد اجرایی می‌شود که در این طرح افراد تحت پوشش به صورت اجتماع محور می‌توانند بدون ضامن و وثیقه از بانک کشاورزی تسهیلات بانکی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۵۴۴ نفر کودک بی سرپرست و بد سرپرست در استان ترخیص و پذیرش شده، ابراز داشت: سال گذشته پذیرش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در استان ۷۰ نفر در مقابل ترخیص ۱۰۰ نفر بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۴۰ واحد مهد کودک شهری و روستایی در استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود ۳۵۰ واحد روستا مهد و مابقی مهد کودک شهری است، خاطرنشان کرد: همزمان با هفته بهزیستی افتتاح مهدهای کودک در استان صورت می‌گیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.