تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱

منتخبان مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در آذربايجان غربي مشخص شدند

منتخبان مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در آذربايجان غربي مشخص شدند

  به گزارش ايرنا، عليرضا رادفر رئيس ستاد انتخابات آذربايجان غربي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با پايان مرحله دوم دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، هادي بهادري و روح الله حضرت پور از اروميه، همايون هاشمي و جهانبخش محبي نيا از مياندوآب – شاهين دژ و تكاب و شهروز برزگر

 

به گزارش ايرنا، عليرضا رادفر رئيس ستاد انتخابات آذربايجان غربي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با پايان مرحله دوم دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، هادي بهادري و روح الله حضرت پور از اروميه، همايون هاشمي و جهانبخش محبي نيا از مياندوآب – شاهين دژ و تكاب و شهروز برزگر از سلماس به مجلس راه يافتند.
وي افزود: در اين دوره از بين حدود يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر افراد واجد شرايط ۶۰۶ هزار و ۹۰۱ نفر معادل ۵۰٫۶ درصد در انتخابات حوزه هاي سه گانه استان شركت كردند.
وي با اشاره به مشاركت ۴۸٫۵ درصدي مردم اروميه در مرحله دوم انتخابات مجلس اضافه كرد: از مجموع ۳۵۵ هزار و ۹۵۱ راي ماخوذه در اين حوزه انتخابيه، سيدهادي بهادري با ۲۲۰ هزار و ۱۹۷ راي و روح الله حضرت پور با ۲۰۹ هزار و ۷۰۵ راي راهي مجلس شدند.
رئيس ستاد انتخابات آذربايجان غربي اظهار كرد: حاكم ممكان ممكان با ۱۱۶ هزار و ۳۸۲ راي و مجيد دودكانلوي ميلان با ۹۸ هزار و ۸۹۵ راي در اين حوزه انتخابيه از راهيابي به مجلس بازماندند.
رادفر از مشاركت ۶۶ درصدي مردم تكاب، ۵۳ درصدي مردم شاهين دژ و ۵۲ درصدي مردم مياندوآب در انتخابات روز گذشته خبر داد و گفت: از مجموع ۱۷۷ هزار و ۸۸۹ راي ماخوذه در حوزه انتخابيه مياندوآب – شاهين دژ و تكاب، همايون هاشمي با ۶۱ هزار و ۵۴۹ راي و جهانبخش محبي نيا با ۶۱ هزار و ۱۵۰ راي حائز اكثريت شده و به مجلس راه يافتند.
وي ادامه داد: محمد ميرزايي و مهدي عيسي زاده نيز به ترتيب با كسب ۵۹ هزار و ۷۲۶ راي و ۵۴ هزار و ۵۷ راي نتوانستند راهي مجلس دهم شوند.
وي افزود: در حوزه انتخابيه سلماس نيز شاهد مشاركت ۷۳ هزار و ۶۱ نفر معادل ۵۲ درصد واجدان شرايط بوديم كه شهروز برزگر با ۳۹ هزار و ۸۰۹ راي به مجلس راه يافت و رسول جلاير با ۳۲ هزار و ۶۵ راي نتوانست به مجلس دهم راه پيدا كند.
وي با اشاره به برگزاري انتخابات آرام و بدون مساله در آذربايجان غربي با وجود برخي بداخلاقي ها اظهار كرد: از همه كانديداها، طرفداران، اعضاي ستادهاي تبليغاتي، اصحاب رسانه، نيروهاي امنيتي و نظامي و انتظامي و هيات هاي اجرايي، نظارت و بازرسي كه در خلق چنين فضايي همكاري كردند، قدرداني مي كنيم.
به گزارش ايرنا، با راهيابي اين پنج نفر تركيب نمايندگان آذربايجان غربي در مجلس دهم كامل شد و نادر قاضي پور، سيدهادي بهادري و روح الله حضرت پور از اروميه، همايون هاشمي و جهانبخش محبي نيا از مياندوآب – شاهين دژ و تكاب، سيدتقي كبيري از خوي و چايپاره، شهروز برزگر از سلماس، جلال محمودزاده از مهاباد، محمد قسيم عثماني از بوكان، عبدالكريم حسين زاده از نقده و اشنويه، عين الله شريف پور از ماكو – شوط – پلدشت و چالدران و رسول خضري از سردشت و اشنويه راهي مجلس شدند.
مجلس دهم روز هفتم خرداد ماه سال جاري آغاز به كار مي كند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.