تاریخ انتشار : جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۵۳

اعمال معافیت های گمرگی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس

اعمال معافیت های گمرگی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس

به گزارش عصر سلماس به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد، جعفر آهنگران با اشاره به اقدامات حمایتی از تولیدکنندگان این منطقه گفت: تسهیلاتی برای واردات کالا به صنعتگران داده شده تا بدون اتلاف وقت کالای خود را از گمرگ ترخیص کنند و از معافیت گمرکی و مالی بهرمند شوند تا قیمت تمام شده محصول

به گزارش عصر سلماس به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد، جعفر آهنگران با اشاره به اقدامات حمایتی از تولیدکنندگان این منطقه گفت: تسهیلاتی برای واردات کالا به صنعتگران داده شده تا بدون اتلاف وقت کالای خود را از گمرگ ترخیص کنند و از معافیت گمرکی و مالی بهرمند شوند تا قیمت تمام شده محصول برای تولیدکننده ها صرفه اقتصادی داشته باشد.
وی تاکید کرد: با توجه به موفقیت دولت و مردم در موضوع برجام و ایجاد فرصت های جدید اقتصادی برای کشور، می توان از وجود منطقه ویژه اقتصادی سلماس در محدوده مرز با ترکیه نیز بهره برداری کرد.
مدیرامور هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی، درباره روند اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیز گفت: شرایط برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در کشور فراهم است و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و برخوردارو توانمند حمایت می کند.
وی با اشاره به راه اندازی ۲۷ منطقه ویژه اقتصادی در کشور گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلماس تنها منطقه ویژه آذربایجان غربی است که می تواند نقش مکمل منطقه آزاد تجاری ماکو را برای توسعه اقتصاد استان داشته باشد و به حرکت چرخه اقتصاد استان و کشور کمک کند.
آهنگران افزود: منطقه ویژه اقتصادی سلماس در سه فاز اجرا می شود که فاز نخست آن با ۱۸۷ هکتار و با انجام اقداماتی از قبیل آماده سازی، دیوارکشی و ساخت ساختمان ها امسال به بهره برداری می رسد و فاز دوم و سوم آن با ۴۰۰ و ۵۰۰ هکتار در آینده اجرایی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی سلماس، اردیبهشت ۱۳۸۲ به تصویب هیات وزیران و دیماه ۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و چندی پیش نیز اجرای این پروژه به شهرداری سلماس محول شد.
این منطقه تنها منطقه ویژه مصوب هیات دولت و مجلس در آذربایجان غربی است که راه انداری آن سال های متوالی به علت مشکلات اداری و قانونی به تعویق افتاده است.
شهرستان سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال ارومیه مرکز آذربایجان غربی قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.