تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷

افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری

افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای نوبخت در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور یکی از سیاستهای مهم در لایحه بودجه سال آینده را کاهش نابرابری ها در پرداخت به شاغلان و بازنشستگان اعلام کرد. وی گفت: یک میلیون و ۲۶۰ هزار بازنشسته کشوری داریم که بیش از یک میلیون نفر از این

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای نوبخت در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور یکی از سیاستهای مهم در لایحه بودجه سال آینده را کاهش نابرابری ها در پرداخت به شاغلان و بازنشستگان اعلام کرد.

وی گفت: یک میلیون و ۲۶۰ هزار بازنشسته کشوری داریم که بیش از یک میلیون نفر از این قشر، حقوقشان ۷۵۰ هزار تومان تا ۱٫۵ میلیون تومان است.

نوبخت افزود: برای جبران این نابرابری دولت موافقت کرد که پرداخت به این بازنشستگان ۲۰ درصد افزایش یابد و این افزایش برای بازنشستگانی که حقوقشان از ۷۵۰ هزار تومان تا ۱٫۵ میلیون تومان است بصورت متغیر خواهد بود و حداقل حقوق به ۱ میلیون تومان برای بازنشستگان خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت در ادامه به اجرای تبصره ۱۰ قانون خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون به منظور افزایش حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی حقوق ثابت کارکنان این وزارتخانه ها از امسال ۳۵ درصد افزایش خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور همچنین با اشاره به برخی اقدامات دولت در بودجه سال آینده برای ترمیم دریافتی کارکنان دولت گفت: ۱۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای تقویت وضع معیشتی کارکنان دولت در استانها در لایحه بودجه ۹۵ در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیش بینی کرد تا پایان سال ، نود درصد از سقف۲۲۰هزار میلیارد تومانی درآمدهای پیش بینی شده در بودجه امسال محقق شود.

وی افزود: علیرغم محدودیت منابع مالی در ماههای اخیر ، تلاش شده است که این مشکلات بر استانها و جامعه تاثیرگذار نباشد و باید همه منابع به نحو مناسب توزیع شود تا هم چرخ اقتصاد کشور گردش کند و هم به صرفه جویی در هزینه ها توجه داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: پیش بینی میشود تا پایان امسال بابت طرحهای عمرانی ، ۳۴ هزار میلیارد تومان پرداخت شود.

آقای نوبخت افزود: تاکنون ۲۶ هزار میلیارد تومان بابت اجرای طرحهای عمرانی پرداخت شده است و از این رقم ۱۸۷۰۰ میلیارد تومان بصورت نقدی ، ۱۷۰۰ میلیارد تومان از محل مواد ۱۰ و ۱۲، ۳۰۰۰ میلیارد تومان از طریق اوراق مالی و اسناد خزانه و ۲۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل اعتبار مهار آبهای مرزی بوده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه سه روز قبل همزمان با رفع تحریمها و پاره شدن زنجیر دور اقتصاد کشور ، لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ به مجلس تقدیم شد گفت: اگرچه این لوایح در آبان ماه آماده و به دولت ارائه شد و این امکان وجود داشت که در فرصت زودتر تا حدود ۱۵ آذرماه این لوایح به مجلس تقدیم شود اما معقول نبود که در شرایط تحریم این لوایح بر این مبنا به مجلس ارائه شود.

وی گفت: مبنای محاسباتی ما در بودجه سال ۹۵ بر پایه فروش و صادرات ۲ میلیون و۲۵۰ هزار بشکه نفت است و تاکیدات رهبر معظم انقلاب نیز نشان می دهد که مصالح ملی مقتضی نبود که طرف مقابل، ملاحظات ما را در بودجه مطلع شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: زیرا ما به آنها گفته بودیم که اگر طرف مقابل به وعده خود در برجام عمل نکند ما نیز اقدام متناسب را انجام خواهیم داد.
وی گفت: بودجه سال ۹۵ در لایحه ای که به مجلس تقدیم شد ۹۵۳ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۲٫۵ درصد رشد دارد.

نوبخت افزود: بودجه بخش عمومی در لایحه بودجه سال آینده با ۱۲ درصد رشد ، ۳۰۷هزار میلیارد تومان و بودجه شرکتها ، بانکها، موسسات انتفاعی وابسته به دولت با ۱۲٫۵ درصد رشد ۶۸۲ هزار میلیارد تومان است.

نوبخت تاکید کرد: ترکیب منابع و مصارف در بودجه سال ۹۵ در جهت سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و تلاش شده است منابع به سمت افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی باشد.

وی گفت: نسبت هزینه ها به درآمدها نیز به گونه ای است که ۷۵ درصد از هزینه ها را از درآمدها تامین کنیم، این در حالی است که این نسبت قبلا ۷۳ درصد بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: ترکیب رشد اعتبارات جاری و اعتبارات عمرانی نیز به گونه ای است که اعتبارات جاری ۱۲٫۹ درصد و اعتبارات عمرانی ۱۸ درصد افزایش دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.