تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۱

لب مرز هستیم اما بازارچه مرزی نداریم

لب مرز هستیم اما بازارچه مرزی نداریم

عصر سلماس : سجاد شاکر با بیان اینکه سلماس تنها شهرِ استان آذربایجان غربی است که پایانه و بازارچه مرزی ندارد، گفت: اگرچه سلماس نزدیکترین شهر ایران به ترکیه است و تنها ۲۰ کیلومتر با ترکیه فاصله دارد و ۸۵ کیلومتر با این کشور دارای نوارمرزی است اما متاسفانه به دلیل نبود پایانه و بازارچه

ImageHandler.ashx
عصر سلماس : سجاد شاکر با بیان اینکه سلماس تنها شهرِ استان آذربایجان غربی است که پایانه و بازارچه مرزی ندارد، گفت: اگرچه سلماس نزدیکترین شهر ایران به ترکیه است و تنها ۲۰ کیلومتر با ترکیه فاصله دارد و ۸۵ کیلومتر با این کشور دارای نوارمرزی است اما متاسفانه به دلیل نبود پایانه و بازارچه هیچ تبادل کالایی با این کشور نمی تواند داشته باشد.
وی افزود: تمام شهرهای مرزی دارای پایانه و بازارچه هستند اما با وجود اینکه سلماس در لب مرز قرار دارد اما نمی تواند برای تبادل کالا کاری از پیش ببرد.
عضو اتاق اصناف ایران در مورد وضعیت اصناف در سلماس ضمن اشاره به شدت گرفتن رکود در این شهرستان اعلام کرد: در سلماس ۱۰ هزار صنف وجود دارد؛ به عبارت دیگر به ازای هر ۲۰ نفر در سلماس یک مغازه وجود دارد اما اصناف نمی توانند کاسبی آن چنانی داشته باشند.
شاکر در عین حال از ورود هیات اقتصادی ۱۰ نفره چینی به سلماس خبر داد و افزود: از آنجا که جاده ابریشم از سلماس می گذرد و این شهرستان به راه آهن متصل است، این هیات اقتصادی چینی با فرماندار و اعضای شورای شهر ملاقات داشتند و در نظر دارند تا در سلماس کارخانه هایی تاسیس کنند.
وی ادامه داد: اگرچه سرمایه گذاری چینی ها در سلماس و تاسیس کارخانه به اشتغال افراد در این شهرستان کمک می کند اما با ایجاد پایانه و بازارچه حداقل ۱۰ هزار نفر از این محل می توانند امرار معاش داشته باشند.
شاکر همچنین به ارائه گزارشی از برگزاری همایش اخیر اتاق اصناف این شهرستان پرداخت و ضمن اشاره به حضور دکتر صدیقی عضو هیات رئیسه و خزانه دار اتاق اصناف ایران به همراه فرماندار، امام جمعه، اعضای شوای اداری و هیات رئیسه اتاق اصناف خوی در این همایش گفت:  خزانه دار اتاق اصناف ایران در این همایش قول مساعد دادند تا ضرورت ایجاد بازارچه و پایانه را به اطلاع رئیس اتاق اصناف ایران و دولتمردان برسانند.منبع: اتاق اصناف ایران
منبع: اتاق اصناف ایران
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.