تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۰۴

زنگ نمادین پیوند اولیا و مربیان در سلماس نواخته شد

زنگ نمادین پیوند اولیا و مربیان در سلماس نواخته شد

عصرسلماس ، آیینی به همین مناسبت در کانون شهید رجایی شهرستان سلماس و به منظور گسترش ارتباط میان اولیا و مربیان برگزار شد. در این آیین کارشناس نظارت و ارزیابی انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: اولیا دانش آموزان باید ارتباط تنگاتنگی با مربیان و

DSC_0700

عصرسلماس ، آیینی به همین مناسبت در کانون شهید رجایی شهرستان سلماس و به منظور گسترش ارتباط میان اولیا و مربیان برگزار شد.
در این آیین کارشناس نظارت و ارزیابی انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: اولیا دانش آموزان باید ارتباط تنگاتنگی با مربیان و مدیران مدارس داشته باشند و شرایط را برای پیشرفت بیش از پیش دانش آموزان فراهم آورند.
رویا صراف بر لزوم فراهم کردن بستر و شرایط لازم برای تحصیل علم تاکید کرد و افزود: کم توجهی و بی توجهی به دانش آموز در امر تحصیل زیان های جبران ناپذیری به فرد و خانواده وارد می کند و لازم است تا خانواده ها نگاهی خاص به امر تحصیل دانش آموزان داشته باشند.
وی از مشارکت اولیاء با مربیان به عنوان یکی از ارکان محوری آموزش و پرورش که در توسعه پایدار نقش اساسی دارند ، یاد کرد و ادامه داد: اگر بخواهیم آموزش و پروشی پویا و فعال داشته باشیم ، باید اولیاء و مردم را در امر تعلیم و تربیت مشارکت دهیم چرا که تجربه نشان داده اگر این ارتباط گسترش نمی یافت ، امروز خیلی از مدارس تعطیل می شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس نیز در این مراسم گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان ، بهترین و مناسب ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه های تحقق همکاری و همدلی میان خانه و مدرسه است.
رسول موسی زاده اضافه کرد: در سایه پیوند اولیا و مربیان ، باید به جلب مشارکت و همکاری صمیمانه پدران و مادران بپردازیم و از توانایی های فکری و علمی و تخصصی آنها برای تربیت هر چه بهتر فرزندان میهن اسلامی بهره مند شویم.
همه ساله به مدت یک هفته آیین های گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه برگزار می شود.
۳۴ هزار دانش آموز سلماسی در یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس و در ۲۱۰ آموزشگاه مشغول تحصیل هستند.

DSC_0689

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.