تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵

تخریب برجام؛ ممنوع

تخریب برجام؛ ممنوع

میر قاسم مومنی – تحلیل گر ارشد مسایل سیاسی این دستاورد ملی بسیاری از مشکلات را از کشور دور و فرصت های جدیدی را برای کشور به وجود آورده است و شکست لابی صهیونیستی نیز یکی دیگر از موفقیت های هسته ای کشور در عرصه بین المللی به شمار می رود. همانطور که مشاهده شد

میر قاسم مومنی – تحلیل گر ارشد مسایل سیاسی

این دستاورد ملی بسیاری از مشکلات را از کشور دور و فرصت های جدیدی را برای کشور به وجود آورده است و شکست لابی صهیونیستی نیز یکی دیگر از موفقیت های هسته ای کشور در عرصه بین المللی به شمار می رود. همانطور که مشاهده شد یکی دیگر از رویدادهای خوشایندی که پس از توافق رخ داد ورود هیات های تجاری و سرمایه گذاران اقتصادی از کشورهای مختلف اروپایی برای سرمایه گذاری به ایران بود که این مساله نیز دستاوردی جهت روشن شدن افق های تجاری کشور با جهان قلمداد می شود. اما در مورد کمیسیون ویژه برجام که در مجلس تشکیل شده است باید گفت بررسی ویژه برجام یک وظیفه و حق طبیعی مجلس محترم تلقی می شود. برجام.میرقاسم مومنی
بنابریان این تکلیف بر دوش مجلس نهاده تا مسائل مربوط به ملت و کشور را در راستای منافع ملی، بی طرفانه و همسو با مصالح کشورمورد بررسی قرار دهد. چرا که با توجه به بازتابی که پس از توافق هسته ای به وجود آمد و شادی حاصل از این پیروزی از سوی مردم و حتی انعکاس آن در شبکه های اجتماعی باید در این خصوص ملاحظات لازم صورت گرفته و در راستای مصالح کشور تصمیم گیری شود تا طعم شیرین حاصل از پیروزی هسته ای همچنان ماندنی باشد.
دعوت از هر شخصی حتی از تیم مذاکره کننده سابق می تواند به عنوان برنامه در دستور کار کمیسیون قرار داشته باشد اما برجام نباید تحت الشعاع فرصت های حزبی و منافع سیاسی قرار گیرد. هر فرد صاحبنظری می تواند بر اساس مبانی دموکراتیک نظر خود را اعلام کند اما اظهارات آزادانه نباید تبدیل به فرصتی برای عده ای تندرو در جهت مورد سوال قرار دادن برجام و کم ارزش جلوه دادن آن شود.
به هیمن دلیل بر اساس شعار «همدلی و همزبانی دولت و مردم» که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید دارند باید وحدت لازم برای یک نتیجه خوب و منطقی از برجام میان مجلس، دولت و مردم وجود داشته باشد. تنها در این صورت می توان کشور را در مسیر توسعه هدایت و بر مشکلات اقتصادی فائق شد و در مقابل تهدیدات خارجی ایستاد. هر گونه اختلاف یا نگاه جهتدار سیاسی می تواند زمینه ای را برای تخریب شیرینی این پیروزی در عرصه دیپلماتیک فراهم آورد و از بین بردن طعم شادی پیروزی هسته ای برخلاف مصالح ملی بوده و در نهایت اقدام ناشایستی به شمار می رود.
بحث، تحلیل و گفت وگوهای کارشناسی در جهت رسیدن به یک راه حل منطقی و گره گشایی از مشکلات می تواند موثر واقع شود و هر فرد صاحب نظری در این زمینه حق اظهار نظر دارد، اما تخریب و یکسویه نگری یا جناحی نگریستن به مسائل ملی چون برجام اقدامی بیهوده و برخلاف مصالح کشور است. اقدامات اخیر برخی از اعضای مخالف برجام در مجلس مردم را نسبت به خود دلسرد کرده و در نتیجه تبعات حاصل از آن روی خوشی در کشور و جهان نخواهد داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.