تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۰:۲۳

بازدید رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور از حوزه دریاچه ارومیه در شهرستان سلماس

بازدید رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور از حوزه دریاچه ارومیه در شهرستان سلماس

به گزارش عصر سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداری شهرستان سلماس؛ صبح امروز مهندس جلالي به همراه فرماندار و امام جمعه و معاونين سازمان و كارشناسان طرحهاي احيائي درياچه اروميه در حوزه شهرستان سلماس بازديد كرد. رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور  به همراه فرماندار و امام جمعه شهرستان سلماس، بخشدار مرکزی و

http://salmas-ag.ir/portals/salmas-ag.ir/93/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87%20%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87%20-%20%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%B3%2094%201.JPG

به گزارش عصر سلماس به نقل از روابط عمومي فرمانداری شهرستان سلماس؛ صبح امروز مهندس جلالي به همراه فرماندار و امام جمعه و معاونين سازمان و كارشناسان طرحهاي احيائي درياچه اروميه در حوزه شهرستان سلماس بازديد كرد.

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور  به همراه فرماندار و امام جمعه شهرستان سلماس، بخشدار مرکزی و جمعي از تشكلهاي مردمي و سازمانهاي مردم نهاد از طرحهاي اجرايي درياچه اروميه كه توسط اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي در روستاي چوپانلوي اجرا شده است بازديد كردند .

مهندس موسي زاده مدير اجرائي پروژه احياء درياچه اروميه در خصوص مسائل فني و اجراي طرح احياء درياچه اروميه در حوزه شهرستان سلماس توضيحاتي را ارائه نمود .

موسي زاده گفت: هم اينك د ر منطقه چوپانلوي شهرستان اروميه ۴۰۰ هكتار از اراضي حوزه درياچه اروميه كه به عنوان كانونهاي گرد و غبار شناسايي شده است عمليات بيولوژيكي انجام شده و اقدامات موثري در اين راستا صورت پذيرفته است كه اميدواريم با تخصيص اعتبارات لازم و حمايتهاي سازمان جنگلها ، مراتع وآبخيزداري كشور شاهد پيشرفت روز افزون اين طرحها در حوزه درياچه اروميه باشيم .

در ادامه اين بازديد دكتر وهاب زاده مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي نيز گفت‌ : اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي با تمام توان و امكانات خود براي احياء درياچه اروميه و مقابله با كانونهاي گرد و غبار تلاش خواهد كرد و در اين راستا با مشاركت سازمانهاي مردم نهاد و آحاد مردم در اين منطقه شاهد به ثمر نشستن فعاليتهاي اين اداره كل هستيم .

وي خاطر نشان كرد با توجه به اختصاص اعتبار ۱۲ ميليارد توماني براي پروژه احياء درياچه اروميه در آذربايجان غربي توانسته ايم با عقد قراردادهاي اجرايي با شركتهاي تخصصي و سازمانهاي مردم نهاد روند اجرائي اين پروژه را سرعت بخشيم .

در اين بازديد دكتر جلالي رياست سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور نيز با تقدير از همه مسئولان محلي و دست اندركاران طرح احياء درياچه اروميه ، روند اجرائي اين طرح را مثبت ارزيابي كرد و گفت :مدل روستايي طرح ترسيب كربن شايد يكي از بارزترين طرحهاي سازمان جنگها باشد كه توام با موفقيت بوده و اميدوارم اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي با الگو قراردادن مدل روستايي طرح ترسيب كربن در روند اجرائي احياء درياچه اروميه گامهاي موفقيت آميزي را بردارد .

دكتر جلالي افزود:ما به آينده اجراي اين طرح در حوزه درياچه اروميه خوشبين هستيم و اميدوارم در آينده اي نزديك شاهد رونق كشاورزي محلي در اين منطقه با اجراي اين پروژه ها باشيم .

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.