تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۰

۱۲۲ طرح عمرانی در سلماس در حال اجراست

۱۲۲ طرح عمرانی در سلماس در حال اجراست

  به گزارش عصر سلماس: یعقوب حاجی حسنی روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان سلماس افزود: برای اجرای این طرحها در سالجاری ۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع شهرستانی و نیز منابع ملی و استانی هزینه می شود. وی اظهار کرد: از این تعداد طرح ۵۲ طرح نیمه تمام ، ۵۶

 DSC_0532

به گزارش عصر سلماس: یعقوب حاجی حسنی روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان سلماس افزود: برای اجرای این طرحها در سالجاری ۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع شهرستانی و نیز منابع ملی و استانی هزینه می شود.
وی اظهار کرد: از این تعداد طرح ۵۲ طرح نیمه تمام ، ۵۶ طرح مستمر و ۱۴ طرح نیز جدید است.
حاجی حسنی با اشاره به سهم ۶٫۲ درصدی جمعیت شهرستان سلماس از جمعیت کل استان آذربایجان غربی ادامه داد: تخصیص سهم اعتبارات عمرانی ۶٫۸ درصدی برای شهرستان سلماس در حد خود آمار مطلوبی است و طبق ماده ۱۲۰ و ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه ، توزیع اعتبار شهرستانی نیز مشخص و اعلام خواهد شد.
کارشناس معین سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی بیان کرد: کل اعتبارات استان آذربایجان غربی در سال ۹۴ از ماده ۱۸۰ ، یک هزار و ۸۵۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و دو درصد سهم نفت نیز یک هزار و ۹۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است.
فرماندار سلماس نیز در این جلسه با اشاره به اجرای پروژه های متعدد عمرانی در سطح شهرستان گفت: امسال هیچ پروژه جدیدی در شهرستان آغاز نخواهد شد و اولویت ما تکمیل طرح های نیمه تمام است.
مسعودحاجی علیلو ادامه داد: دو طرح نیمه تمام ملی و شش طرح ملی استانی در این شهرستان وجود دارد که در صورت تامین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید و اولویت مهم این شهرستان مقابله با چاه های غیرمجاز کشاورزی در سطح روستاهای این شهرستان است.
وی ضمن تاکید بر لزوم تخصیص هر چه بیشتر اعتبارات برای اتمام پروژه ها اظهار کرد: جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای پیشرفت و توسعه شهرستان در اولویت قرار دارد و هم اکنون با برنامه ریزی انجام شده تعدادی پروژه جهت سرمایه گذاری در سلماس تعریف شده است.
حاجی علیلو با اشاره به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی در بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم منطقه بیان کرد: عملیاتی کردن منطقه ویژه اقتصادی سلماس به طور مستمر توسط مسوولان استانی و شهرستانی در حال پیگیری بوده و امسال بودجه خوبی برای عملیات عمرانی و ساختمان گمرک این منطقه اختصاص یافته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.