×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 27 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

“مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد.”
فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
سرزمین بزرگ ایران در طول تاریخ کهن خود شاهد بسیاری از حوادث و رویدادهای حماسی بوده است. حوادثی که گاهی با موجودیت کشور گره خورده و گاهی با عقیده و ارزشهای دینی و ملی آن. ملت ایران در کنار تجلیل از پدیدآورندگان این حماسه ها، از باب درس آموزی و الگو گیری به بزرگداشت این رویدادها پرداخته و سعی در انتقال پیام فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این حوادث به نسل های بعدی داشته است.
بدون شک یکی از این حوادث و روزهای تاریخی، راهپیمایی سراسری 9 دیماه سال 1388 است. روزی که در آن، ملتی مومن و انقلابی با آگاهی از عمق توطئه دشمنان و مشاهده اعمال ننگین عناصر وابسته به بیگانگان، در حرکتی خودجوش و کاملا مردمی به حرکت درآمده و با راهپیمایی عظیم و حماسی خود، بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچید. فتنه ای که حاصل برنامه‌ریزی چندین ساله‌ی دشمنان برای وارد ساختن ضربه نهایی به انقلاب اسلامی بود.
دشمنان ملت ایران از ماه‌ها قبل از برگزاری انتخابات با هجمه‌ گسترده علیه شخصیت‌ها و نهادهای قانونی سعی در آشفتگی و غبارآلود کردن فضای سیاسی کشور برای شکل‌گیری انقلاب مخملی در ایران داشتند و در این راستا بسیاری از مراحل را نیز طی کرده بودند.
کشورهای سلطه‌جو و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی که برای به زانو درآوردن ملت ایران، همزمان در سه جبهه جنگ روانی، اقتصادی و مقابله با پیشرفت و اقتدار علمی ایران وارد جنگ شدند و در این راه از تمام امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود بهره بردند که عمق این تهاجمات در ماههای منتهی به انتخابات سال 88 و حوادث بعد از آن بخوبی قابل مشاهده است.
ایام انتخابات دهم ریاست جمهوری و روزهای پس از آن اوج عملیات روانی دشمنان بود که سعی داشتند ضمن مرعوب کردن مسئولان، شخصیت‌های سیاسی و نخبگان کشور، اراده عمومی مردم را نیز تضعیف کرده و مانع درک صحیح واقعیت‌های موجود شوند.
ترویج شایعات مختلف سیاسی و اقتصادی، دامن زدن به اختلافات مذهبی، قومی و جناحی از دیگر اقدامات و توطئه‌های دشمنان در جریان فتنه سال 88 بود که این اهداف از طریق بهره‌گیری از گروه‌ها، شخصیت‌ها و جریانات سیاسی صورت گرفت و برخی از خواص و گروه‌های سیاسی در دام دشمن افتاده و با موضع‌گیری‌های غلط خود زمینه سوء‌استفاده دشمنان را فراهم کردند و آسیب‌های وارده از این ناحیه را افزایش دادند.
البته فتنه‌ سال ۸۸ تنها آن چیزى نبود که در کف خیابانها به وسیله‌ تعدادى افراد وابسته به نمایش گذاشته شد، این توطئه بسیار عمیق تر و ریشه دار تر از نمود ظاهری خود بود. طراحان این فتنه، بواسطه داشتن اهداف بزرگ آن، زمینه‌ها و مقدمات فراوانى را برایش چیده و کارهاى بزرگ و هدف هاى بسیار خطرناکى را دنبال می کردند.
دشمنان تصور میکردند که پشتیبانی مالی و تبلیغاتی آنان از عناصر فتنه و حرکت غیر قانونی برخاسته از جهل و عناد آنها، بهترین و کم هزینه ترین راه برای رسیدن به اهداف شوم و پلیدشان است و تا حدود زیادی نیز به موفقیت این توطئه امیدوار بودند. به میدان آمدن رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات آن کشوربه همراه برخی از مقامات اروپای در حمایت علنی از آشوبگران دلیل روشنی بر اطمینان آنان از نتیجه «فتنه سبز» بود. آنها اگر درصد اندکی هم به شکست فتنه فکر می کردند هیچگاه ته مانده آبروی خود را پای آن نمی گذاشتند.
پایبندی مردم به مسائل دینى و ارزشهاى معنوى و وفاداری آنان به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و عهد و پیمانی که با شهدا و امام شهدا بسته اند، حلقه مشترکی بود که خیل عظیم راهپیمایی کنندگان نهم دی را به هم پیوند داد تا با خلق حماسه ای کم نظیر، دشمنان ملت ایران را بار دیگر منکوب و سرافکنده سازند.
آنچه در خلق این حماسه بیش از همه جلب توجه می نمود همانا روح دیانت حاکم بر دلهای مردم و توجه به فرهنگ عاشورا بود همان خصوصیتی که پایه گذار دیگر حماسه های بزرگ ملت ایران در سده اخیر بوده و راهپیمایى عظیم ۹ دى با اتکا به این فرهنگ شکل گرفت و به یک حماسه ماندنى در تاریخ ایران تبدیل شد.
تفکر و آگاهی مردم ایران بسیار بالاتر از آن چیزی بود که توطئه گران پیش بینی نموده بودند. بعد از آشکار شدن باطن فتنه گران در روز عاشورا و مشخص شدن عمق خواسته‌های شیطانی آنان، مردم عزادار و عاشق امام حسین(ع) به هر طریق ممکن وارد صحنه شده و حماسه‌ى 9 دى را خلق کردند. این حضور بموقع نشان داد که مردم ایران نسبت به سرنوشت انقلاب و کشور خود بسیار حساس تر از قبل شده اند. اگر در فتنه سال 78 مردم پنج روز به آشوبگران فرصت دادند، در فتنه 88 تنها دو روز بعد از حرمت شکنی روز عاشورا، طومار فتنه و حامیان آن توسط مردم درهم پیچیده شد و این، هنر مردم ایران بود که در دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان های آن دچار شک و تردید نشدند.
اجتماعات عظیم 9 دی در سراسر کشورنشان داد که ترفندها و تبلیغات دشمنان و گستاخی مزدوران داخلی آنان در حرمت شکنی از مقدسات دینی بخصوص اهانت به ساحت مقدس سرور آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله(ع) در روز عاشوراى سال ۸۸ نه تنها در افکار و احساسات مردم مسلمان ایران تاثیر منفی نداشته بلکه باعث عمیق تر شدن معرفت دینی و تندتر شدن احساسات آنان نیز شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان های فارسی یا تورکی باشند منتشر نخواهند شد.