تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۳۷

بردتاریخی ایران با شکست قهرمان‌المپیک

بردتاریخی ایران با شکست قهرمان‌المپیک

شاگردان کواچ اولین برد خود را در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ با یک طلسم شکنی همراه کردند و روسیه قهرمان المپیک ۲۰۱۲ را در خانه خودش قاطعانه شکست دادند. به گزارش مشرق، تیم‌های ملی والیبال روسیه و ایران از ساعت ۱۹:۴۰ امروز شنبه نخستین بازی خود را در چارچوب هفته پنجم رقابتهای گروه B لیگ

شاگردان کواچ اولین برد خود را در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ با یک طلسم شکنی همراه کردند و روسیه قهرمان المپیک ۲۰۱۲ را در خانه خودش قاطعانه شکست دادند.
برد تاریخی ایران با شکست قهرمان المپیک/ سروقامتان ایران سرزمین تزار را فتح کردند

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی والیبال روسیه و ایران از ساعت ۱۹:۴۰ امروز شنبه نخستین بازی خود را در چارچوب هفته پنجم رقابتهای گروه B لیگ جهانی در شهر کازان برگزار کردند که در پایان تیم ایران با حساب ۳ بر یک مقابل قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن به برتری دست یافت تا علاوه بر کسب ۳ امتیاز این بازی برای نخستین بار در یک دیدار رسمی مقابل این تیم پیروز شود. (فیلم خلاصه دیدار والیبال روسیه و ایران را در اینجا ببینید)
تیم کشورمان ست نخست این بازی را ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد اما در سه ست بعدی به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۲۳ برنده شد تا دست به کاری تاریخی بزند و ۳ امتیاز ارزشمند این مسابقه را از آن خود کند.


این پیروزی در حالی رقم خورد که تیم ایران تاکنون موفق به شکست روسیه نشده بود و حالا با این نتیجه طلسم شکست‌ناپذیری روس‌ها مقابل ایران هم شکست.

دو تیم در چهار بازی نخست خود موفق به کسب پیروزی نشده بودند و با شرایط مشابه کسب یک امتیاز امید زیادی به پیروزی در بازی رودررو داشتند. تیم ملی والیبال روسیه، با ترکیب دنیز بریکوف، آرتم ولبیک، اوگنی سیووژلز، آندری آشچو، ماکسیم میخائیلف، ایگورکولودینسکی و الکسی وربوف با پیراهن‌های قرمزرنگ به میدان رفت و با نتیجه ۳ بر یک در این دیدار خانگی نیز باخت تا همچنان در حسرت پیروزی در این دوره از رقابت‌ها بماند.

برد تاریخی ایران با شکست قهرمان المپیک/ بلندقامتان ایران سرزمین تزار را فتح کردند

در مقابل شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و لیبرو مهدی مرندی ترکیب سپیدپوشان تیم ایران را در شروع این دیدار تشکیل می‌دادند.

برد تاریخی ایران با شکست قهرمان المپیک/ بلندقامتان ایران سرزمین تزار را فتح کردند

ست نخست ۲۵ – ۲۰، روسیه

اگرچه بازیکنان ایران در شروع این دیدار نمایش پایاپایی را مقابل روسیه ارائه دادند اما بازی دیدنی بیریوکوف و ماکسیم میخائیلوف در حمله باعث شد تا بعد از وقت استراحت اول، زمین تیم ایران آماج حملات این دو بازیکن باشد. در حالی که دریافت‌ کننده‌های ایران ناامید کننده ظاهر شده بودند و نمی‌توانستند سرویس‌های برق‌آسای آشچف و کولودینسکی را مهار کنند، برنامه‌های تهاجمی تیم ایران کاملا مختل شده بود. روسیه در اواسط این ست به برتری ۶ امتیازی مقابل ایران دست یافت. کواچ که نمی‌خواست خیلی زود تسلیم شود دست به تعویض‌های پیاپی زد تا بتواند تیمش را به بازی برگرداند.

ست دوم ۲۵-۱۶ ایران

ملی پوشان والیبال ایران ست دوم را طوفانی آغاز کردند. مجتبی میرزاجانپور که به عنوان برگ برنده کواچ در این ست به میدان آمده بود با نمایش خیره کننده خود و حملات پیاپی بارها دفاع مستحکم روسیه را شکست داد. در مقابل وولویچ و برینکو تلاش زیادی برای مهار اسپک‌های سرعتی ایران داشتند.

تیم ملی والیبال ایران تمرکز حملات خود را از منطقه دو زمین گذاشته بود جایی که میلاد عبادی پور می توانست با بهره گیری خطای دفاع روی تور روس ها امتیاز بگیرد. عبادی پور در برابر بهترین دفاع جهان موفق بود. بازی هماهنگ و منسجم ملی پوشان ایران باعث شد تا آنها در یک نتیجه خارق العاده و با اختلاف ۹ امتیاز در ست دوم پیروز شوند. در حالی که آلنکوف سرمربی روس‌ها با حیرت کار را از کنار زمین دنبال می کرد ایران ۲۵ بر ۱۶ ست دوم را برد.

برد تاریخی ایران با شکست قهرمان المپیک/ بلندقامتان ایران سرزمین تزار را فتح کردند

ست سوم ۲۵-۱۹ ایران

ملی پوشان والیبال ایران از پیروزی در ست دوم روحیه گرفته بودند. آنها موفق شدند با تمرکز روی حملات قدرتی میرزاجانپور و رضا قرا همچنان کار را به سود خود پیش ببرند. محمد موسوی که در این ست به دوران اوج خود باز گشته بود با دفاع تماشایی خود اجازه نمی داد توپ به راحتی در زمین ایران بخوابد. ملی پوشان والیبال ایران انقدر خوب بازی می کردند که روسیه نمی‌توانست در امتیازها به پای آن‌ها برسد. کواچ با آرامش کار را از کنار زمین دنبال می‌کرد. حتی تعویض های سرمربی روسیه هم جواب نداد. اگرچه ساوین و اسپیریدینوف تلاش زیادی کردند تا روسیه را به بازی برگردانند اما در نهایت تیم ملی والیبال ایران موفق شد در یک بازی تماشایی ست سوم را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود خود تمام کند.

در نهایت اما روسیه موفق شد با نمایش خیره کننده خود در دفاع روی تور و ارسال سرویس‌های هدف‌دار و قدرتمند، ۲۵-۲۰ ایران را شکست دهد.

ست چهارم ۲۵-۲۳ ایران

در ست چهارم روسیه چیزی برای از دست دادن نداشت. ملی پوشان ایران که در این دیدار به خودباوری رسیده بودند، با ارائه یک بازی منسجم و تیمی حریف را به زانو در می آوردند. ایران در خانه حریف خیلی زود ۶ امتیاز پیش افتاد. موسوی با وجود مصدومیت فراتر از حد انتظار کار می کرد. روسیه تیمی که هیچ گاه در یک مسابقه رسمی مقابل ایران تسلیم نشده بود، حالا در آستانه یک شکست سنگین قرار داشت. ماکسیم میخایلف هر چه در توان داشت ارایه داد، اما نتوانست روسیه را به بازی برگرداند. آنالیز دقیق تیم ایران اجازه کار را به حریف نمی داد. تیم ملی والیبال ایران هر چند در امتیازهای پایانی چند بار به حریف اجازه داد نزدیک شود اما در پایان توانست ۲۵- ۲۳ این ست را نیز به سود خود به پایان ببرد. این در حالی بود که روس‌ها دوبار درخواست بازبینی دادند و امتیاز را برگرداند که این مساله به شدت کواچ را عصبانی کرده بود، اما سرویس آخر روس‌ها به تور برخورد کرد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این ۴ مسابقه برگزار کرده بود که حاصل آن تنها کسب یک امتیاز بوده است که با این حال تیم ایران بالاتر از روسیه و در مکان سوم جدول رده‌بندی قرار داشت. شاگردان بوبان در دوگانه نخست خود در لس آنجلس برابر آمریکا قرار گرفتند و با نتایج مشابه ۳ بر یک مغلوب حریف خود شدند. تیم ایران از آنجا به لهستان رفت تا برابر تیم ملی این کشور قرار گرفت؛ ملی‌پوشان ایران در بازی نخست با نتیجه ۳ بر یک و در بازی دوم برابر لهستان با نتیجه ۳ بر ۲ بازنده شدند تا حاصل ۴ مسابقه تیم ایران کسب یک امتیاز باشد.

ملی‌پوشان والیبال ایران باید از ساعت ۱۹:۴۰ فردا (یکشنبه) برای دومین بار مقابل روسیه به میدان بروند.

جدول رده‌بندی گروه B

تيم امتياز مسابقات جزئيات نتايج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ آمریکا ۱۴ ۵ ۵ ۰ ۱ ۳ ۱ ۱۵ ۵ ۳٫۰۰۰ ۴۷۷ ۴۱۵ ۱٫۱۴۹
۲ لهستان ۱۱ ۵ ۴ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱۴ ۸ ۱٫۷۵۰ ۴۹۸ ۴۵۱ ۱٫۱۰۴
۳ ایران ۴ ۵ ۱ ۴ ۱ ۱ ۳ ۸ ۱۳ ۰٫۶۱۵ ۴۴۷ ۴۸۳ ۰٫۹۲۵
۴ روسیه ۱ ۵ ۰ ۵ ۱ ۲ ۲ ۴ ۱۵ ۰٫۲۶۷ ۳۸۶ ۴۵۹ ۰٫۸۴۰

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.