تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۱۸

بیش از ۶۰ درصد جرائم زندانیان آذربایجان غربی به مواد مخدر مربوط می شود

بیش از ۶۰ درصد جرائم زندانیان آذربایجان غربی به مواد مخدر مربوط می شود

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جرائم مواد مخدر یکی از بیشترین جرائم زندانیان این استان است، گفت: ۳۷ درصد جرائم زندانیان آذربایجان غربی مربوط به این بخش است. میرعلی اکبر بنی هاشمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع مبارزه با

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جرائم مواد مخدر یکی از بیشترین جرائم زندانیان این استان است، گفت: ۳۷ درصد جرائم زندانیان آذربایجان غربی مربوط به این بخش است.

میرعلی اکبر بنی هاشمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع مبارزه با مواد مخدر، افزود: با احتساب جرائم غیر مستقیم مواد مخدر بیش از ۶۰ درصد جرائم زندانیان آذربایجان غربی به مواد مخدر مربوط می شود.
وی بیان کرد: سن ۸۰ درصد مجرمان مواد مخدر بین ۲۵ تا ۴۵ سال است.
وی اضافه کرد: ۹۸ درصد زندانیان جرائم مواد مخدر مرد و ۲ درصد نیز زن هستند.
مدیرکل زندان های آذربایجان غربی با بیان اینکه زندان مهاباد حوزه قضایی شهرهای جنوب استان را نیز دربر می گیرد، افزود: مبارزه با مواد مخدر یک عزم ملی و مردمی را می خواهد و فقر اعتقادی، مذهبی، فقر علم، آگاهی و فقر اشتغال و درآمد زایی مهمترین عوامل جرائم مواد مخدر است.
وی با بیان اینکه خانواده زندانیان جزو آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند، گفت: طبق تفاهم نامه با ادارات موزش فنی حرفه ای، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و صنایع دستی، بیش از ۱۵۰ نوع کارگاه آموزشی برای اشتغال زندانیان در استان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: امسال بیش از ۴۰۰ هزار ساعت نفر در کل زندان های استان آموزش های مختلف داده شده که ۳۰۰ هزار نفر توانستند مدارک فنی و حرفه ای، کشاورزی و صنعت و معدن اخذ کنند.
فرماندار مهاباد نیز در این جلسه گفت: اجتماعی کردن مقابله با مواد مخدر و درگیر کردن مردم در کاهش آسیب های اجتماعی می تواند نقش اساسی در مبارزه با مواد مخدر داشته باشد.
به گزارش ایرنا ؛ در این جلسه مصوب شد، پلیس معتادانی که در سطح شهر جمع آوری می کند با تائید و هماهنگی اداره بهزیستی به کمپ های مختلف استان تحویل دهد.
همچنین در این جلسه محمد اکبرنژاد به طور رسمی به عنوان سرپرست جدید زندان شهرستان مهاباد معرفی شد.

جوان پرس

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.