تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

دولت به سرنوشت ۱۵ میلیون حاشیه نشین دریاچه ارومیه بی توجه است

دولت به سرنوشت ۱۵ میلیون حاشیه نشین دریاچه ارومیه بی توجه است

عصر سلماس: شهروز برزگر در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در رابطه با نبود منابع مالی برای اجرای پروژه‌های دریاچه ارومیه اظهار داشت: تخصیص نیافتن منابع مالی دریاچه ارومیه موضوعی است که توسط همه نمایندگان آذربایجان‌غربی در مجلس شورای اسلامی به طور جدی پیگیری می‌شود. نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با

DSC_0173

عصر سلماس: شهروز برزگر در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در رابطه با نبود منابع مالی برای اجرای پروژه‌های دریاچه ارومیه اظهار داشت: تخصیص نیافتن منابع مالی دریاچه ارومیه موضوعی است که توسط همه نمایندگان آذربایجان‌غربی در مجلس شورای اسلامی به طور جدی پیگیری می‌شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با روندی که در پیش گرفته شده است دریاچه ارومیه قابل احیا نیست و اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود بایستی فراتر از آن باشد.

وی بیان کرد: تا کی باید نشست و بیچارگی ۱۵ میلیون نفر را دید و بعد به فکر چاره جویی و تصمیم‌گیری برای نجات آنها افتاد، دریاچه ارومیه موضوعی نیست که نگاه منطقه‌ای به آن داشت، دریاچه ارومیه موضوعی فرا منطقه‌ای و فرا ملی است.

برزگر گفت: در رابطه با دریاچه ارومیه از هیچ کس نمی‌گذریم و اجازه نمی‌‌دهیم به آن نگاه سیاسی شده و از آن بهره‌برداری سیاسی شود و حتی اجازه نمی‌‌دهیم آن را به این حال رها کنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: دریاچه ارومیه در طول یک روز و یا یک سال به این وضعیت دچار نشده است، با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی استانی امنیتی است زمانی که در استانهای مرکزی کارخانجات ساخته می‌شد مردم آذربایجان با فدا کردن جان و مال خود به دفاع از خاک این مرز و بوم بودند.

برزگر خاطرنشان کرد: عدم نظارت‌های کارشناسی شده و رشد بی‌رویه کشاورزی در منطقه و مصرف بی‌رویه آب و حتی ایجاد میانگذر دریاچه ارومیه و بسیاری از عوامل دیگر سبب شده است که دریاچه ارومیه به این حال و روز درآید و زندگی ۱۵ میلیون مردم  منطقه را تهدید کند.

وی اظهار داشت: بی‌توجهی به دریاچه ارومیه یعنی بی توجهی به ۱۵ میلیون مردم منطقه، وضعیت موجود نشان از بی توجهی دولت و مسئولان کشور به این منطقه از کشور است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: خشکی دریاچه ارومیه مردم این استان و منطقه را افسرده کرده و حیات و ممات را از میان آنها برداشته است افسردگی تبعاتی را به همراه دارد که عدم تولید و توسعه منطقه و استان از جزئی ترین آن است.

برزگر عدم تخصیص منابع مالی به دریاچه ارومیه را عین ناامیدی در میان مردم این منطقه خواند و گفت: باید به هر نحوی است این مشکلات از میان برداشته شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.