تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۷

وقتی ساز بی بندوباری و بی فرهنگی از تنها سالن فرهنگی سلماس پخش می شود

وقتی ساز بی بندوباری و بی فرهنگی از تنها سالن فرهنگی سلماس پخش می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، مراسمی به اصطلاح فرهنگی که اگر با دیدی خوشبینانه هدف متعالی و نیکوی حفاظت از محیط زیست را از اهداف برگزار کنندگان آن بدانیم، بدون هیچ نظارت حداقلی بر محتوای ارائه شده بصورت غیر متناسب برای مخاطبان نوجوان و جوان؛ نگرانی مردم غیور و شهیدپرور سلماس را

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر سلماس ، مراسمی به اصطلاح فرهنگی که اگر با دیدی خوشبینانه هدف متعالی و نیکوی حفاظت از محیط زیست را از اهداف برگزار کنندگان آن بدانیم، بدون هیچ نظارت حداقلی بر محتوای ارائه شده بصورت غیر متناسب برای مخاطبان نوجوان و جوان؛ نگرانی مردم غیور و شهیدپرور سلماس را برانگیخته است.

عصر روز یکشنبه ۲۴ مرداد مراسمی با عنوان سالروز تاسیس یکی از سازمان های مردم نهاد سلماس در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

این مراسم که واقعا با زحمات فراوان نوجوانان و جوانان عضو این سازمان مردم نهاد محیط زیستی تدارک دیده شده بود ، از لحاظ تعداد و تنوع اجزای یک برنامه فرهنگی بسیار ویژه و قابل تقدیر برنامه ریزی شده بود.

همزمانی این جشن با سالروز میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نیز در بخش هایی از جمله پخش صلوات خاصه شمس الشموس حضرت رضا (ع) و قرائت هشت صلوات به همین مناسبت توسط مجری برنامه قابل تقدیر و واقعا بجا برنامه ریزی شده بود.

اما برای هر انسان بالغ و عاقل در اختلاط دختر و پسر در یک سالن و نواختن آهنگ موزون و ارائه نمایشی با محتوای معلوم که با وجود نکات شنیع عامه در دیالوگ ها و البته با پوشش نامناسب برای بانوان و عدم رعایت حجاب، این  واجب شرعی و دینی برای دختران نوجوان و جوان  در صحنه اجرای برنامه فرهنگی، در اذهان همان جوانان و نوجوانان ممکن است مثبت و قابل قبول واقع شود ولی مطمئنا هیجانات روحی و اقتضای سن این عزیزان است که به این چنین هنجارشکنی ها مقبولیت می دهد.

مطمئنا مورد ذکر شده فوق از لحاظ شرعی و عرفی و عقلی امری کاملا نامناسب بوده و قبیح شمرده می شود.

مراسم برگزار شده حواشی داشت که اصل ماجرا را بسیار قابل نقد می ساخت:

اختلاط پسران و دختران نوجوان که در سن حساس بلوغ هستند بصورتی که هیچ تقسیم بندی جهت تماشای بانوان و آقایان در سالن برنامه ریزی نشده بود البته جدایی از موسیقی هایی تند که چندصباحی است در مراسمات شهرستان به گوش می رسد و نیز پوشش های نامناسب از جمله مانتوهای دارای پشت نوشت و حاوی تصاویر مذاهب فرقه ای غربی؛ همه و همه باعث می شود که دیگر مجال و جائی برای تکذیب واقعیت نمایان شده باقی نگذاشت.

جای سوال است در مکانی که به نام فرهنگ و ارشاد اسلامی نامگذاری شده است چرا باید با حضور عالی ترین مقام اجرائی شهر شاهد بی بندباری و اختلاط جنسیتی آن هم در شرایط بسیار نقد پذیر باشیم.

* تا کی باید در زیر پرچم بی کفایتی تعدادی هر روز شاهدضربه خوردن به اعتقادات و باورهای مذهبی و قرآنی عامه مردم باشیم.

* نمایشی که در آن بجای اینکه انتقاد از فرهنگ و پوشش غربی نمایان شود، نوعی ترویج غیرمستقیم این مدل پوشش برای نوجوانان آنهم در ایام بلوغ را میرساند.

روزی بالا آوردن قوچ به سالن آمفی تئاتری که در محیطی فرهنگی واقع شده و چندی قبل به حضور پزشکان و نخبگان خدمتگزار جامعه مزین شده بود و حالا برنامه ای با عنوان و تیتری بسیار بلندپایه ولی محتوایی غیرقابل‌قبول بدون پایه و اساس اخلاق غنی ایرانی، آذربایجانی و اسلامی  با عنوان سالروز  تشکیل یک سمن زیست محیطی؛

البته در نزد دلسوزان و صالحین شهر به محیطی بی بندبار و مختلط جنسیتی تبدیل شده است، بسیار جای سوال است که خانواده ها چگونه به خود اجازه حضور فرزندان خود در این گونه برنامه ها و محیط های غیر اخلاقی(ببخشید کم اخلاق) را می دهند

شاید بیاد بیاورید که چندی پیش مدیر تولید شبکه جم در اظهار نظری که عمق استراتژی و برنامه ریزی دشمنان نظام را جهت تخریب نهاد خانواده و بی هویت کردن زنان ایران اسلامی نشان می دهد اینگونه گفت که : کسانی که با این شبکه همکاری می کنند باید قید همسرشان را بزنند؛ با این اوصاف آیا ترویج حتی جزئی از بی بند و باری در جامعه ، آن هم بصورت رسمی و در فضایی فرهنگی چگونه آینده ای را برای جوانان و نوجوانان امروز و مادران و پدران فردای جامعه ایران اسلامی متصور می کند؟!

البته رهبر انقلاب در دیدار امسال دانشجویان تاکید فرمودند : «کسانی که دختران و پسران دانشجوی مردم را تحت عنوان ایجاد جاذبه، بصورت مختلط در پوشش اردوهای دانشجویی به اروپا می برند قطعاً به محیطهای دانشجویی و حتی نسل آینده خیانت می کنند» ؛ این سخن مهم رهبر انقلاب بایستی مورد توجه واقع شود که خارج از عدم برپایی قضیه اختلاط در بین جوانان و نوجوانان، بایستی در هر محیط و برنامه فرهنگی توجهات و برنامه ریزی فرهنگی در جهت افزایش سطح فرهنگی باشد نه اینکه باری به هرجهت برای شور و اشتیاق و افزایش حضار در هر برنامه ای به قضیه اختلاط دامن زده شود.

مقام معظم رهبری همچنین، حجاب را موجب شخصیت زن و عاملی برای وقار و متانت او دانسته اند و تصریح کرده اند که: ‌عفاف بانوان باعث افتخار ، ارزش گذاری و سنگین شدن آبرو و احترام زن در جامعه می شود به همین دلیل باید از اسلام به خاطر توجه به مسئله حجاب تشکر کرد.

بی پرده میگویم که نمی دانم آیا  نقطه ی امیدی هست که بدان دل خوش باشیم که روزی با این معضلات اجتماعی برخورد می شود یا نه ؟

نمی‌دانم تا کی باید آنهایی که دل در گرو پاکی و ترویج فرهنگ ولایت و عفاف دارند، خون دل خورده و دغدغه فردایی را دارند که شاید برنامه ای، تجلیلی یا همایشی بی نظارت تر  از اینها برگزار خواهد شد و خون شهیدان پایمال؟!

به راستی متولیان امر فرهنگ و در کنار آن مسئولین امنیتی و قضایی در خوابند یا خود را به خواب زده اند که بر اینگونه ناهنجاری ها چشم بسته اند و یا شاید خود نظاره گر آن هستند و کف هم می زنند⁉️

اینجاست که باید پرسید اگر روزی در یک چنین برنامه ای دیدید که جگرگوشه خودتان به پوششی نامناسب با عفت یک بانو در آمده است و جلوی چشم هر نامحرمی با لباس تنگ و نامتعارف نمایش می دهد چه حالی به شما دست خواهد داد؟!⁉️ آیا به رگ غیرتتان بر می خورد یا مثل همین روزها ساکت نظاره گر رواج بد حجابی و ترویج بی بند و باری خواهید بود⁉️

اگر اندکی احساس وظیفه می کنید و هنوز پیمانه بی مسئولیتیتان پر نشده، لطفا برای دل ناآرام ما قدمی بردارید.

برخی از تصاویر ارسالی از سوی همشهریان گرامی که توضیحات فوق را صحه می بخشد در ذیل ارائه می شود:

( تصاویر به جهت رعایت حرمت کمی تار شده است )

photo_2016-08-16_22-20-18

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.