تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳

بهسازي و مقاوم سازي ۲۷ درصد مسكن روستايي سلماس

بهسازي و مقاوم سازي ۲۷ درصد مسكن روستايي سلماس

  عصر سلماس: حسين جعفري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از زمان آغاز طرح نوسازي و بهسازي مسكن روستايي تاكنون در ۷۰ روستاي بخش مركزي و كوهسار با استفاده از ۴۰۰ ميليارد ريال وام بانكي تعداد چهار هزار و ۷۵۰ واحد روستايي سلماس نوسازي و مقاوم سازي شده است. وي

 

عصر سلماس: حسين جعفري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از زمان آغاز طرح نوسازي و بهسازي مسكن روستايي تاكنون در ۷۰ روستاي بخش مركزي و كوهسار با استفاده از ۴۰۰ ميليارد ريال وام بانكي تعداد چهار هزار و ۷۵۰ واحد روستايي سلماس نوسازي و مقاوم سازي شده است.
وي با اشاره به اينكه هم اكنون اجراي اين طرح در ۳۰۰ واحد روستايي در دست اقدام است، افزود: بر اساس سرشماري ويژگي هاي مسكن روستايي، تعداد ۱۹ هزار واحد كم دوام و بي دوام روستايي در روستاهاي سلماس شناسايي شده است كه در صورت مساعدت مسئولان، تا پايان برنامه افق سال ۱۴۰۴ نزديك به ۷۵ درصد اين واحدها نوسازي و مقاوم سازي خواهد شد.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان سلماس همچنين از صدور سند روستايي به روستاييان منطقه هم خبر داد و افزود: تعداد ۶۰۰ جلد سند در سال گذشته به روستائيان حوزه ثبتي سلماس و تازه شهر اعطا شد.
وي با اعلام اينكه مطابق ماده چهار قانون ساماندهي، اعطاي سند مالكيت در روستاها و شهرهاي كمتر از ۲۵ هزار نفر جمعيت به وكالت از مردم توسط بنياد مسكن از اداره ثبت اسناد اخذ و به مردم تحويل مي شود، ادامه داد: شهر تازه شهر مشمول اين قانون بوده و با توجه به اينكه بيشتر اراضي اين بخش موقوفه است، از مردم تازه شهر درخواست مي شود كه براي تعيين وضعيت زمينهاي خود در اسرع وقت به بنياد مسكن سلماس مراجعه كنند.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان سلماس به اجراي طرح هادي روستايي در شهرستان سلماس اشاره كرد و گفت: براي تهيه طرح هادي روستاهاي بالاي ۲۰ خانوار ۱۴۲ روستا در شهرستان سلماس وجود دارد كه از اين ميزان روستا، تاكنون براي ۲۵ روستا طرح هادي اجرا شده است و در سه روستاي آخته خانه، خان تختي و علي بلاغ اجراي اين طرح با اعتبار ۷۰ ميليارد ريال تا پايان تيرماه به اتمام مي رسد.
جعفري با بيان اينكه در برخي روستاها به جهت وسعت و نياز منطقه چندين بار طرح هادي اجرا شده است، گفت: پروژه طرح هادي شامل ايجاد سيل بند خاكي، ديوار ساحلي، سنگ فرش معابر و آزادسازي مسيرهاي سيل گير است كه با همكاري پيمانكاران انجام مي شود.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان سلماس بيان كرد: اميد است با همكاري و هماهنگي بهتر دستگاه هاي خدمات رسان همچون آب، برق و گاز قبل از هرگونه عمليات عمراني و آسفالت، حفاري هاي لازم صورت گيرد تا كمتر شاهد تخريب پروژه هاي عمراني در روستاها باشيم.
بنياد مسكن انقلاب اسلامي يكي از اولين نهادهاي سازندگي انقلاب اسلامي است كه در ۲۱ فروردين سال ۱۳۵۸ با فرمان حضرت امام خميني (ره) و با هدف رفع محروميت ها و خانه دار شدن قشر محروم و آسيب پذير جامعه روستايي و تسريع در روند توسعه و سازندگي كشور تشكيل شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.