تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۳۱

دو هزار دانش آموز سلماسی امسال آموزش های زیست محیطی را فرا گرفتند

دو هزار دانش آموز سلماسی امسال آموزش های زیست محیطی را فرا گرفتند

عصر سلماس: مهران امروز در گفتگو با خبرنگاران نظری  افزود: این کلاسها در طول سال جاری برای ترویج فرهنگ زیست محیطی در سطح مدارس این شهرستان برگزار شده است. وی اضافه کرد: این دانش آموزان در مجموع به مدت پنج هزار و ۵۵۰ نفر ساعت در این کلاسها آموزش های مختلف زیست محیطی را با

01573193236911849133

عصر سلماس: مهران امروز در گفتگو با خبرنگاران نظری  افزود: این کلاسها در طول سال جاری برای ترویج فرهنگ زیست محیطی در سطح مدارس این شهرستان برگزار شده است.
وی اضافه کرد: این دانش آموزان در مجموع به مدت پنج هزار و ۵۵۰ نفر ساعت در این کلاسها آموزش های مختلف زیست محیطی را با حضور کارشناسان اداری حفاظت محیط زیست و نیز کارشناسان سازمان مردم نهاد این شهرستان فرا گرفتند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سلماس با اعلام اینکه سازمان مردم نهاد محیط زیست سلماس اولین سازمان در کشور در زمینه ارائه آموزشهای زیست محیطی به دانش آموزان است، افزود: تاکنون در این دوره های آموزشی دانش آموزان ۲۲ مدرسه به مدت ۲۵ ساعت آموزش دیده اند و با برنامه ریزی های صورت گرفته، مربی مهدهای کودک شهرستان نیز در کارگاه آموزشی آشنایی با مسائل زیست محیطی به زودی شرکت خواهند کرد.
نظری گفت: در این کلاس های آموزشی مفاهیم و موضوع های زیست محیطی از جمله زباله، اهمیت آب، خاک و تالابها، تصفیه خانه فاضلاب، مراتع و جنگل ها، مصرف بهینه انرژی، ترافیک، آلودگی های آب و هوا و خاک، آلودگی صوتی و مخاطرات زیست محیطی برای دانش آموزان آموزش داده شده است.
وی اضافه کرد: آشنایی دانش آموزان به عنوان نسل های آینده کشور با موضع ها و چالش های زیست محیطی می تواند فرهنگ زیست محیطی و حفاظت از منابع طبیعی را در بین آنها نهادینه سازد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلماس گفت: این دوره های آموزشی با همکاری آموزش و پرورش سلماس و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.