تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳

سربازان ‌‌گمنام ‌‌امام‌زمان(عج) ‌‌در تاریخ ‌‌ماندگارند

سربازان ‌‌گمنام ‌‌امام‌زمان(عج) ‌‌در تاریخ ‌‌ماندگارند

به گزارش عصر سلماس به نقل از خبرگزاری خانه ملت; روز پانزدهم شعبان المعظم سالروز ولادت قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان (عج) هر ساله مصادف است با روزی که به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است. سربازانی که در عین گمنامی افتخارات و دستاوردهای بسیاری به ویژه امنیت و ثبات را برای

به گزارش عصر سلماس به نقل از خبرگزاری خانه ملت; روز پانزدهم شعبان المعظم سالروز ولادت قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان (عج) هر ساله مصادف است با روزی که به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است.

سربازانی که در عین گمنامی افتخارات و دستاوردهای بسیاری به ویژه امنیت و ثبات را برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند، این روز در حال در پیش روی ما است که متأسفانه به‌علت افزایش تنش و ناامنی در منطقه، تحرک گروه‌های تروریستی در خارج و داخل مرزهای کشورمان تشدید شده، اما خوشبختانه سربازان گمنام امام زمان(عج) با درایت، هوشمندی و تلاش بی وقفه تمام نقشه‌ها و دسایس را خنثی کرده‌اند.

سربازان گمنام اقتدار اطلاعاتی ایران را به رخ جهانیان کشانده‌اند

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، عملکرد دستگاه‌‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور در مقابله با گروه های تروریستی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: حوادث متعددی در طی سال‌های گذشته در کشور رخ داده که عملکرد مطلوب وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور باعث خنثی‌سازی آنها شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های بی وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) بسیاری از خرابکاری‌ها قبل از ورود به مرحله اجرا خنثی می‌شود.

وی ادامه داد:‌هماهنگی بین ارگان‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی موجب شده تعدد در مراکز اطلاعاتی باعث افزایش اشراف اطلاعاتی و در نهایت خنثی‌سازی توطئه‌ها شود.

بروجردی اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات را بسیار گسترده دانست و افزود:‌این وزارتخانه اشراف بسیار مطلوبی در حوزه مواجهه با مسائل اطلاعاتی در داخل و خارج از کشور دارد، به طوری که پرسنل این وزارتخانه در منطقه و سایر نقاط جهان نیز اشراف اطلاعاتی دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: در شرایط کنونی دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی با تمام دسایس و فعالیت‌های سازمان‌های جاسوسی منطقه ای و فرا منطقه ای مقابله کنند و این موضوع موجب شده که اقتدار اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران به رخ جهانیان کشیده شود.

وظیفه مردم تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) از طریق همکاری اطلاعاتی است

همچنین منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عملکرد وزارت اطلاعات در ادوار مختلف بسیار مثبت و تأثیرگذار بوده است، گفت:‌برخورد با اقدامات ضد امنیتی سازمان یافته یکی از کارهای اساسی و کلان وزارت اطلاعات است، از این رو وزارت اطلاعات در سالهای گذشته توانسته عملکرد خوبی را به جای بگذارد و امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه این امنیت با اقتدار به فعالیت هایش می پردازد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی،‌ افزود: نقش وزارت اطلاعات برای تامین امنیت در کشور بسیار برجسته است، سربازان گمنام امام زمان (عج) با شناسایی و دستگیری گروه‌های تروریستی و برخورد با مفسدان اقتصادی و مفسدان قاچاق مواد مخدر در کشور امنیت برقرار کردند.

وی سطح امنیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه را بسیار بالا خواند و گفت: ‌امنیتی که امروز ما در منطقه داریم به دلیل تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمانی مردم پایه و استوار بر اعتقادات دینی است ، سطح امنیتی که از سایر کشورهای منطقه بیشتر است.

حقیقت‌پور، تصریح کرد: وظیفه مردم و دستگاه‌ها تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) از طریق همکاری اطلاعاتی است، امام خمینی(ره) فرمود که باید جمعیت ۲۰ میلیونی اطلاعاتی وجود داشته باشد بر این پایه مردم می‌توانند با همکاری اطلاعاتی با نیروهای اطلاعاتی در تامین امنیت کشور به آن‌ها کمک کنند.

اقدام وزارت اطلاعات موجب بازدارندگی اقدامات گروهک‌های تروریستی شده است

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تقدیر از تلاش بی وقفه پرسنل وزارت اطلاعات برای مقابله با گروه‌های تروریستی، گفت: وزارت اطلاعات یکی از برجسته‌ و مقتدرترین نهادهای امنیتی در منطقه و حتی در جهان است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه وزارت اطلاعات توانسته با درایت و برنامه‌ریزی مدل جدیدی از اقدامات امنیتی را مبتنی‌بر آموزه‌های دینی و اسلامی ایجاد کند، افزود:‌ اقتدار وزارت اطلاعات زمینه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه فقدان امنیتی زمانی احساس می‌شود که در کشور ابزار درستی برای تأمین آن وجود نداشته است، گفت: اما خوشبختانه با تشکیل وزارت اطلاعات و حضور فعالانه سربازان گمنام امام زمان (عج) بعد از انقلاب شاهد هستیم که در تمام دوران شاخصه امنیت به یکی از ویژگی‌های اصلی کشور تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به ارتباط نزدیک وزارت اطلاعات با بطن جامعه، تصریح کرد: ‌در مواردی بسیاری مشاهده شده است که خود مردم هم با وزارتخانه همکاری نزدیکی داشته و در اجرای وظایف، سربازان گمنام را همیاری می‌کنند.

جهانگیرزاده گفت:‌ به‌طور حتم با موفقیت‌های وزارت اطلاعات در خنثی کردن نقشه‌های دشمنان، این موضوع در ذهن مقامات این کشورها متبادر می‌شود که دستگاه امنیتی ایران با توانمندی بالا می‌تواند دست شبکه‌های تروریستی در داخل و خارج را رو کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه اقدام وزارت اطلاعات در چند سال اخیر موجب بازدارندگی اقدامات گروهک‌های تروریستی شده است، تصریح کرد: به طور قطع چنین موفقیت‌هایی مسیر دشمنان برای ضربه به ایران را سد می‌کند.

وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی امروز جایگاه بسیار خوبی در منطقه دارند

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت حضرت صاحب زمان(عج) و گرامیداشت روز سرباز گمنام، گفت: اقدامات انجام شده توسط نیروهای وزارت اطلاعات در راستای تامین امنیت پایدار در داخل کشور بوده است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس ادامه داد: علیرغم همه فتنه‌ها، دسیسه‌ها و تهدیداتی که از سوی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی صورت گرفته، خوشبختانه در سایه مجاهدت‌های سربازان گمنام تمام این تهدیدات رفع شده و وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی امروز جایگاه بسیار خوبی در منطقه دارند.

حیدرپور با تاکید بر لزوم برقراری پیوند مستقیم بین وزارت اطلاعات و مردم، یادآور شد: امیدواریم وزارت اطلاعات بتواند با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم مردمی همچنان به عنوان الگوی باثبات امنیتی در منطقه شناخته شود.

وی با بیان اینکه در ۳۶ سال گذشته هرگونه تهدیدی علیه کشور از داخل و بیرون به خوبی پاسخ داده شده، آن را ناشی از جایگاه رفیع دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دانست و بر لزوم ارتقای این جایگاه تاکید کرد.

تمام کشورها به اقتدار وزارت اطلاعات ایران اذعان دارند

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر عملکرد مثبت وزارت اطلاعات گفت: به طور حتم هدف از تشکیل گروهکهای تروریستی در منطقه نا امن سازی ایران بود، اما دستگاه اطلاعاتی کشور ما بر عملکرد همه این تروریستها اشراف دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نه تنها دستگاه اطلاعاتی کشور ما بر عملکرد تروریستها اشراف دارد بلکه تروریستها را در کنترل خود دارد گفت: خوشبختانه تمام فعالیت گروه‌های تروریستی در خارج از مرزها، تحت کنترل و نظارت دستگاه اطلاعاتی کشور ایران است.

وی ادامه داد: در چند ماه اخیر برنامه و تحرک گروه‌های تروریستی در کشور برای انجام اقدامات تروریستی بیشتر شده، اما خوشبختانه سربازان گمنام امام زمان باید درایت و تلاش شبانه روزی تمام این نقشه‌ها را خنثی کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: با وجود بروز بحران‌های امنیتی در کشورهای همسایه، خوشبختانه با تلاش‌های دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی به یکی از کشورهای با ثبات منطقه تبدیل شده است و تمام کشورها به اقتدار وزارت اطلاعات ایران اذعان دارند.

وزارت اطلاعات منجی امنیت و آرامش در کشور است

سیداحمدرضا دستغیب نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کارنامه مثبت و قابل تقدیر وزارت اطلاعات در برخورد با گروه‌های تروریستی، گفت:‌ گروهک‌های تروریستی به اهداف خودشان نرسیده اند و تلاشهای مذبوحانه ای انجام میدهند تا به خواسته های خودشان برسند به همین دلیل است که هنوز هم اقداماتی علیه کشورمان واقع می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های پرسنل وزارت اطلاعات هر روز شاهد کشف یکی ازگروهکهای تروریستی هستیم و امروز توانستیم به جهانیان ثابت کنیم که ایران اسلامی در اقتدار کامل به سر می برد.

وی تعامل مردم با وزارت اطلاعات را بسیار ضروری خواند و گفت: مردم همکاری خوبی با وزارت اطلاعات دارند و اگر این تعامل نبود، شاید بسیاری از این پیروزی ها اتفاق نمی افتاد.

دستغیب با تاکید بر اینکه عملکرد وزارت اطلاعات جای تقدیر و تشکر دارد گفت: امروز مردم وزارت اطلاعات را از خودشان می دانند و از این دستگاه به عنوان یک منجی که می تواند در سریع ترین زمان خرابکاران را زمین گیر کند، نام می برند و این از امتیازهایی است که وزارت اطلاعات دارد.

سربازان گمنام خواب را از چشمان جاسوسان و تروریست ها ربوده اند

حسین سبحانی نیا عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، عملکرد وزارت اطلاعات در مبارزه با ناامنی‌ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امنیت یک مقوله نسبی است اما مهمتر از آن احساس امنیت است، دشمن می خواهد احاس ناامنی ایجاد کند و دشمن می داند که ایجاد احساس ناامنی بیش از نبود امنیت تاثیرات منفی می گذارد، اما خوشبختانه امروز وزارت اطلاعات و دستگاههای امنیتی توانسته اند احساس امنیت را در منطقه القا کنند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) با تلاش‌های شبانه روزی خواب را از چشمان جاسوسان و تروریست ها ربوده اند و آنها هرگز در خاک جمهوری اسلامی ایران احساس امنیت نمی کنند.

وی با بیان اینکه حجم ورود جاسوسان بیگانه و تروریست ها به مرزهای کشور بسیار زیاد و قابل توجه است، تصریح کرد: دشمن طراحی ها و برنامه های زیادی را برای ضربه زدن به نظام و کشور ما دارد، اما خوشبختانه با تلاش شبانه روزی کارکنان وزارت اطلاعات همه نقشه های آنان بر باد می رود.

سبحانی نیا گفت: دستگاه اطلاعاتی ما امروز به خوبی توانست نقش و اهمیت خود را در برقراری امنیت کشور نشان دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: مردم منطقه بی شک می دانند که امنیت و آرامش منطقه در نتیجه عملکرد نیروهای گمنام اطلاعاتی کشور است و عملکردها باعث می شود تا نسبت به این وزارتخانه اعتماد و اعتقاد بیشتری داشته باشند.

نقش وزارت اطلاعات به دلیل پویایی وخلاقیت در امنیت کشور برجسته است

اسماعیل کوثری رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روز سرباز گمنام امام زمان (عج) گفت:‌ قطعا سربازان گمنام امام زمان (عج) که در اصل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور هستند از جایگاه بسیار بالایی برخوردارند و این افراد در طول ۳۷ سال گذشته از عمر انقلاب اسلامی نقش بسیار خوبی را ایفا کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) همواره از آمادگی بسیار بالایی برخوردار بوده و شیوه‌های نوینی را به کار می‌گیرند، این رویکرد باعث شده که بسیاری از سیستم‌های اطلاعاتی دنیا در نهایت بهت زده شوند.

وی با بیان اینکه نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) به دلیل اولویت، کارایی، پویایی، ابتکار و خلاقیت در امنیت کشور بسیار برجسته است، افزود: این افراد به دنبال تامین امنیت در جامعه هستند تا مردم کوچکترین ناامنی را احساس نکنند؛ چرا که در صورت نبود امنیت بسیاری از کارهای دیگر نیز به خوبی انجام نمی‌شود.

کوثری ادامه داد:‌ بهترین تقدیر و تشکر از سربازان گمنام امام زمان (عج) کمک به آن‌ها با اطلاع رسانی درست است. بدان معنی که مواردی که ممکن است باعث ناامنی در کشور توسط افراد بیگانه و وابسته شود به سربازان گمنام اطلاع دهیم.

وزارت اطلاعات قوی و کارآمد، بخش بزرگی از قدرت نرم جمهوری اسلامی است

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد مثبت وزارت اطلاعات در مقابله با گروه‌های تروریستی، گفت:‌ از زمان تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره استکبار جهانی سعی بر مقابله با این نظام اسلامی داشتند.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تمام اقدامات جاسوسی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) رصد و خنثی شده و می شود، تصریح کرد: خرابکاری و جاسوسی کشورهای غربی از ایران امری است که همچنان ادامه دارد و چندی پیش نیز جاسوسان غرب در بوشهر شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: وزارت اطلاعات سرمایه نظام جمهوری اسلامی است که از پشتوانه قوی اعتماد مردمی برخوردار است.

دواتگری تصریح کرد: وزارت اطلاعات قوی و کارآمد، بخش بزرگی از قدرت نرم جمهوری اسلامی است که در کارنامه خود افتخارات متعددی دارد، همچنین در سایه تلاش مستمر و به موقع وزارت اطلاعات امروز کشور با تهدید بالقوه ای مواجه نیست و با امنیت بالا، بستر مناسبی برای پویایی فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و اجتماعی در کشور فراهم شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اقدام به جا و به موقع این عزیزان به دور شدن چشم طمع از سوی کشورمان منجر شده است.

سربازان گمنام امام زمان (عج) نقش اول را در تامین امنیت کشور دارند

سیدباقر حسینی عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالروز سربازان گمنام امام زمان گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) تلاش شبانه‌روزی برای برقراری امنیت کشور و خنثی کردن توطئه دشمنان و مردم می‌کنند تا این توطئه‌ها را در نطفه خفه کنند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه این افراد با کشف بسیاری از توطئه‌ها با آنها مقابله می‌کنند و در این راه شهدایی نیز تقدیم کرده‌اند. با اقدامات آنها بسیاری از اقدامات تروریستی که در چند سال گذشته دشمن در کشور برنامه‌ریزی کرده بود قبل از آنکه به نتیجه برسد کشف و خنثی شد.

وی با تاکید بر اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) خالصانه در خدمت نظام، انقلاب و رهبری هستند، گفت: سربازان گمنام امام زمان در بیشتر موفقیت‌های نیروی انتظامی، سپاه و مرزبانی نقش آفرین بوده و موثر هستند، اما خیلی از زحمات آنها نمود پیدا نمی‌کند.

حسینی با بیان اینکه ملت قدردان سربازان گمنام امام زمان (عج) است، افزود: این افراد با داشتن نقش در تمامی ابعاد امنیتی کشور نقش اول را در تامین امنیت کشور دارند./

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.