تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۲

دست کوتاه تنها فرزند شهید از اشتغال

دست کوتاه تنها فرزند شهید از اشتغال

به گزارش عصر سلماس :همه ساله با فرارسیدن ماه محرم در اقصی نقاط شهرستان سلماس اجتماعات و عزاداری های گوناگون برگزار می شود که یکی از آنها مراسم سنتی عزاداری در شب تاسوعا در روستای صدقیان می باشد. جمعی از خبرنگاران سلماس توفیق یافتند شب تاسوعای امسال در خانه پدر شهید(غفار شیرزاد) در روستای صدقیان

به گزارش عصر سلماس :همه ساله با فرارسیدن ماه محرم در اقصی نقاط شهرستان سلماس اجتماعات و عزاداری های گوناگون برگزار می شود که یکی از آنها مراسم سنتی عزاداری در شب تاسوعا در روستای صدقیان می باشد.

جمعی از خبرنگاران سلماس توفیق یافتند شب تاسوعای امسال در خانه پدر شهید(غفار شیرزاد) در روستای صدقیان حضور یابند تا هم از ولیمه نذری این خانواده شهید که همه ساله در این شب به مردمی که در مراسم این روستا حضور می یابند، پخش میکنند بهره مند شوند و هم با این پدر بزرگوار شهید بیشتر آشنا شوند.IMG_4056
با ورود به منزل این پدر شهید ازدحام جمعیت توجه حاضران را به خود جلب می کرد و در خیل جمعیتی که در حال دریافت نذری بودند پدر شهید در حال استقبال از مهمانانش بود.
وی ضمن استقبال گرم از گروه خبری، در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: از سال ۶۳ که پسرم شهید شد، ما همه ساله در این شب از دهه محرم نذری داریم.
پدر شهید شیرزاد افزود: اولین باری که نذری دادیم فقط ۴ نفر عزادار حسینی مهمانمان بودند، ولی امروز افتخار خادمی ۵۵۰عزادار حسینی را داریم و به این کار خود افتخار میکنیم.
پدر شهید شیرزاد یادآور شد: در این احسان امام حسین تمام فامیل چه مالی و چه معنوی نقش دارند و همه تلاش داریم تا بلکه خدمتی به عزاداران اباعبدالله( ع) انجام داده باشیم.
وی در توصیف فرزند شهید خود گفت:  جوانی مومن و نمازخوان بود و به من و مادرش بسیار احترام می گذاشت و به حفظ ناموس خود و اطرافیان خیلی اهمیت می داد و در این زمینه خیلی حساس بود.
ایشان تصریح کرد: رفتار و اداب معاشرتش با همه فامیل و دوستان و اهل روستا خوب و احترام آمیز بود و سعی می کرد به همه محبت کند و هیچگاه کسی را از خود نمی رنجاند.
این پدر شهید خاطرنشان ساخت : با شروع جنگ تحمیلی ، پسرم به فرمان امام خمینی(ره) لبیک گفته و به سوی جبهه ها حرکت کرد تا از کشورش دفاع کند و پس از مدتها حضور در جبه به شیرین ترین آرزوی خود که شهادت بود در سال ۶۳ نایل آمد.

اما نکته جالب توجه این بود که از این شهید بزرگوار تنها یک فرزند رشید به یادگار مانده که، از هیچگونه مزایای شغلی بهره مند نبوده و به شغل تاکسی رانی مشغول است .

با توجه به جایگاه رفیع شهدا و لزوم رسیدگی کامل به وضعیت خانواده های آنها انتظار می رود مسئولین و به ویژه بنیاد شهید درباره این امر تحقیقات لازم را به عمل آورده و در جهت اشتغال این فرزند شهید اقدام عاجلی بکنند.

IMG_6692

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.